| Adina34567 a întrebat:

Am 22 de ani sotul meu are 26 de ani de ceva timp sunt presata de parinţi, de soacra şi dde soţ sa fac copiii nu sunt pregatita dar ei nu înţeleg sunt înca tânăra şi simt ca nu pot fi mama la varsta asta.Ce pot face sa nu ma mai simt presata de ei?

7 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ai timp să faci pasul ăsta Domnișoară în viață. O decizie ca asta nu o ia iubitul tău nu o iau soțul tău nu ia mama ta tatăl tău este decizia ta când faci copii ei nau voie săte forțeze pentru asemenea decizie ori cine ar fi sa fie.

Acel copii va fi responsabilitatea ta pentru a veni pe lumea asta Absolut a nimănui tu doar tu vei da viață acelui copilul prin nopțile ne dormite durerilor nu mama ta tatăl tău iubitul tău tu vei simți toată responsabilitatea și toate riscurile.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa le spui in fata ce gandesti, sau poti sa divortezi daca nu doresti copii.

| Cipi1212 a răspuns:

Ești prea tânără. Să mai aștepte 2-3 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa le spui direct si in fata ca tu esti prima care hotaraste cand faci copii nu ei

| bannedMF a răspuns:

Te poti muta in alt oras

| ioana748 a răspuns:

Te poti proteja pe ascuns, fara sa stie nimeni. Sunt injectii contraceptive.
Insa, daca nu l iubesti pe sotul tau Intr atat incat sa doresti copii cu el,
indiferent de timp, mai bine nu te mai casatoreai.
Probabil sotul tau a crezut ca esti destul de determinata sa formezi o familie. Nu este nici vina ta, ca el nu a pus problema copiilor inainte de casatorie.
Posibil sa si piarda interesul in relatie si sa caute mai departe pe mama copiilor lui.
Asa vede el o familie, tata, mama, copii.
Amandoi aveti dreptate, doar ca nu va potriviti in perspective.

| MarianWLF a răspuns:

Faci ceea ce simti, nu conteaza ce spun cei din jur, daca tu nu esti pregatita nu faci, ce rost are sa ramai insarcina doar sa ii faci fericiti pe cei din jur, parintii si socrii sa nu isi bage nasul ca nu e treaba lor esti majora, iar sotul tau sa inteleaga ca e o decizie care se ia in doi, nu decide el pentru tine, nu e Suleyman, sunteti doi parteneri egali iar parerea ta conteaza in mod egal, nu se impune.
Esti fata, esti mai sensibila stiu dar lupta pentru fericirea si libertatea de a-ti lua proprile decizii, iti vei multumi mai tarziu.