| Lily23466 a întrebat:

Am 22 de ani sunt casatorita cu sotul meu de cand aveam eu 19 ani si am plecat de acasa la 16 ani din cauza mamei mele am plecat ca asa am vrut eu am si o sora ea are 18 ani si are si o fetita de un an amandoua am plecat din cauza mamei.De cand sunt cu sotul meu ma simt fericită eu sunt si atasata de el dar îl şi iubesc mult dar si el pe mine eu sunt şi mai sensibila şi în acele momente sotul meu e alături de mine. Credeţi ca e ok acest astasament care îl am faţă de soţul meu?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O intrebare irelevantă.
Este ceva normal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e deloc ok sa te atașezi de soț/soție.

| Cipi1212 a răspuns:

Desigur

| Hyperion7 a răspuns:

Se poate sa o dai in dependente emoționale, venind dintr-un mediu toxic.
Ar fi bine sa faceți terapie pentru a fi bine cu relația pe mai departe, ca un sfat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai tu 22 de ani la corp, dar la minte nu ai mai mult de 15 ani

| ioana748 a răspuns:

Cum spune si Hyperion,probabil simti dependenta si intr adevar nu este atasament sanatos.
Totusi, relatia pare una frumoasa si ai intalnit un om bun.
Exista si oameni de treaba pe fata pamantului, meriti tot ce este mai bun pe lume, ca orice suflet dealtfel.
Insa, cu sau fara vreun om de treaba, trebuie sa ai incredere in tine insati, ca in orice situație te poti descurca si singura.
Pana una alta, bucura te de relatia frumoasa pe care o ai si fii fericita cu familia ta.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Da, este iubire.

| mihai69 a răspuns:

De ce nu ar fi ok?!?