| Lily23466 a întrebat:

Am 22 de ani sunt căsătorită de 4 ani cu sotul meu el are 24 de ani el a vrut sa mearga, la munca în strainatate dar nu a ramas în ţara pentru ca ştie ca eu sunt foarte ataşata de el munceste în ţara îl iubesc mult şi el ma iubeşte pe vitoar a zis ca e posibil sa mearga în strainatate.Ce pot face în situatia asta eu nu pot sta fara el sunt foarte ataşată de el?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Hotararile de genul acesta se iau impreuna.
Daca nu doresti sa plece, poti vorbi sa găsiți o solutie sa plecati amandoi.
Adevarul este, ca distanta degradează o relatie si de preferat sa se evite aceasta.

| sweetys a răspuns:

Sa plecati amandoi, asta este singura alternativa. Ati pornit amandoi pe acest drum, amandoi le faceti, nu te gandi ca mamica, ca bunica, catelul etc. nu ei sunt casatoriti. Majoritatea familiilor/cuplurilor in care unul dintre parteneri a plecat, s-au destramat. Chiar daca iti va fi greu cu acolo darea, ai un sprijin in soțul tau. Asa cum el te sprijina, asa si tu trebuie sa il sprijini.