| Lily23466 a întrebat:

Am 22 de ani sunt căsătorită de 4 ani cu sotul meu el are 24 de ani noi nu avem înca copiii dar parinţi lui îmi zic mereu sa le fac nepoţi dar eu nu ma simt pregatita sotul meu înţelege eu consider ca sunt prea tanara pentru asta.Ce pot face în situatia asta?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca intrebarea asta trebuie pusa doar sotului tau, ca ala este barbatul cu care te-ai maritat si cu care trebuie sa iei decizii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai pus intrebarea de vreo 5 ori și ti s-a răspuns... Ce răspuns aștepți de tot întrebi?

| SilentRain a răspuns:

Nu faci copii pentru ca vor alți, ii faci când simiți tu
Un copil este o responsabilitate pentru toată viata

| gabicoo a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta de 20 de ori.

| Madaxo97 a răspuns:

Ce poți face e să le spui să își vadă de treaba lor, că e treaba voastră dacă doriți copii sau nu, că nu vi crește nici părinții nici socrii tăi, copiii sunt o responsabilitate enormă, nu se fac că așa vor socrii.

| LisaJulie a răspuns:

De ce va este teama sa faceți copii? Dacă aveți un serviciu stabil amândoi atunci nu aveți de ce sa va faceți probleme

| kalasnicov22 a răspuns:

Ca sa taca trage-i de-o parte si zi-le ca problema este la fiul lor, si daca sunt de acord sa infiati un asiatic dragut daca vor nepot sa vezi cum se linistesc.

| MarYaNM a răspuns:

Bine ca ai fost pregatita de maritis si de f***t, ca restul nu conteaza.

| Hshdb a răspuns:

Dacă tu nu te simți pregătită nu o face decât să fi o mamă care va avea mereu regrete ca are un copil sau să îți jignești copilul etc mai bine nu o face și dacă soțul tău acceptă deciziile tale e perfect nu lasă părerea altor oameni să te influențeze.