| Lily23466 a întrebat:

Am 22 de ani sunt căsătorităcu sotul meu de 4 ani relaţia noastra merge bine avem o relatie buna şi cu soacra ma înţeleg bine e ca o mama pentru mine însa uneori eu şi sotul meu avem mici certuri ne împăcam repede după certuri pentru ca ne iubim mult şi ne certam rar.Cum putem evita certurile chiar daca eu cu el ne certam rar?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Folositi-va creierele!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E sănătos că un cuplu sa se mai certe... Ar fi ciudat să fiți de acord mereu și mereu.

| Madaxo97 a răspuns:

O relație fără certuri e mai nesănătoasă decât una cu certuri "mici". E normal să mai existe mici certuri, contradicții, dacă spui ca sunt rare, și vă împăcați repede nu văd de ce ți se par o problemă, relația perfectă fără certuri nu există.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu mai găsiți motive de ceartă.

| Cinic a răspuns:

Certurile "mici" sunt inevitabile intr-un cuplu.Nu cred ca este o problema.

| andreispeed250 a răspuns:

Eu n-am intalnit relatii fara certuri.E ceva natural

| ZappyTV01 a răspuns:

Simplu vorbește cu soțul tău ce mare belea sa fie, in relații sunt certuri mai grave nu că ata