| Irinairyna43 a întrebat:

Am 23 ani și am o fetiță de 2 luni tata deși sunt fată lui m-a dat afara din casa când a auzit ca soțul ma bătea acum stau la mătușa și la unchiul meu. Tata zice ca nu sunt fata lui i-am zis să facem test de paternitate eu sunt dispusa sa dau sânge pentru testul de paternitate sa vadă ca sunt fata lui dar el nu e de acord pentru ca zice ca nu sunt doar pentru ca eu am ochii albaștri și el cu mama îi au mama verzi si el caprui.Cum sa îi demonstrez tatălui mei ca sunt fată lui? Chiar îmi doresc sa ma iubească find fata lui

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tatal tau NU are nici o obligatie sa te mai intretina la 23 de ani!
Intaorce-te la sotul tau sau ia-ti chirie si mergi la munca, ca esti adulta si poti sa-ti castigi existenta singura.
In ce priveste iubitul ala, nu se poate face cu forta!

| Hyperion7 a răspuns:

Tipic unui adult imatur.
Acum el încearcă să te învețe o lecție pentru că,cel mai sigur,i-ai încălcat cuvântul.
Și chiar daca ii faci o mie de teste de paternitate,el tot pe a lui o va tine și va spune că nu și nu ești copilul lui,nu pentru că nu ai fi,ci pentru că,se pare,l-ai supărat,i-ai frânt orgoliul laughing
Nu ii demonstrezi că ești fata lui,faptul că pe certificat aveți același nume și el e trecut în dreptul tatălui,e o dovadă clară că ești fata lui.
Dar cum ziceam, nu e de asta, cat e de faptul că nu l-ai ascultat și bam.
Singura soluție de a fi și de a te simți iubită este sa îți iubești copilul și acesta te va iubi și el la randul său.
Părinții nu știu cum să își arate iubirea și poți pierde o viață de om doar pentru a fi iubita, n-o să se întâmple, din păcate.

| ioana748 a răspuns:

Poti face test de paternitate si fara sa stie el.
Faci rost de probe, par, unghii si rezolvi.
https://www.medlife.ro/glosar-medical/analize-medicale/test-de-paternitate

| ioana748 a răspuns:

Incearca sa te focusezi pe o buna relație cu unchiul si matusa.
Pare ca ei te iubesc si au nevoie de tine in viata lor.

| Cinic a răspuns (pentru ioana748):

Asta i-am spus si eu. Dar ea spune ca nu se poate acomoda acolo. La plasament pentru single moms nu vrea. La iubit daca se duce iar o sa ia bataie. Taica'su nu o primeste. Matusa ei este cea mai buna optiune si ar trebui sa fie recunasctoare pentru mana care i-sa intins. Daca postarea nu este troll, imi pare sincer rau pentru ia, dar trebuie sa fie realista si sa ia cele mai bune decizii pentru fata ei. Copilul trebuie pus pe primul loc.

| ioana748 a răspuns (pentru Cinic):

Da,nu stiu de ce nu accepta suportul celor care ii vor binele.
Oamenii ar avea grija de ea si de copil. S ar crea o relație frumoasă. Ea la randul ei ar avea grija de ei la batranete. Mai mult ca sigur i ar lasa si casa mostenire.
Ar trebui sa mearga inainte, sa si vada de copil si sa aprecieze sansa oferita.
Cu bebelus de doua luni deja ai alte priorități decat sa vrei atentie de la un ratat de tata.
Posibil nu are dezvoltat simtul matern. Nu este o problema. Matusa va fi o mama minunata pentru acel copil. Probabil, ca asa vor decurge treburile.
Dar ea isi fura căciula singura. In loc sa se dedice copilului o mai intereseaza de ce nu o iubeste taica su. Total irelevant la ora asta.
Din punctul meu de vedere tatal ei ar trebui lasat in uitare.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să te iubească. Chiar dacă să presupunem că nu ai fi fata lui, ești fata lui chiar dacă nu ești biologic vorbind.

| Cinic a răspuns:

Domnisoara ai pus intrebarea asta pentru a 10'a oara. Ti-a dat lumea o gramada de sfaturi. Totusi, ai putea sa îi ei un fir de par si sa te duci cu el la o clinica. Faci testul, primesti rezultatul si îi pui dosarul in mana. Te inteleg ca esti singura si nu ai cu cine sa vorbesti, de aia suntem majoritatea pe aici. Dar nu mai spama over and over cu aceiasi intrebare. Cu siguranta maine ne vei intreba : " cum sa ma acomodez la matusa mea" sau " sa imi iert iubitul chiar daca m-a batut a mia oara, ca mi-a promis ca se schimba".