| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Am 23 de ani am avut o cearta cu fratele meu pentru ca s-a certat cu mama şi eu am vrut sa îi iau apararea mamei mele ca sa nu se mai certe el cu ea pentru ca nu e ok.Ce sa fac sa nu mai fie certuri între mama şi fratele meu?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Sunt disputele și problemele lor de rezolvat.
Nu stii de la ce a pornit situația până la urma.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Depinde din ce motiv a plecat cearta asta

| Miranjacanela40 a răspuns:

Să nu te bagi, apoi ei doi se vor împăca si tu cu intenția ta bună vei avea de pierdut.

| milliongirl a răspuns:

Prinde-i pe amandoi acasa, să se afle ambii intr-o stare bună si roaga-i sa te asculte puțin.
In discutia pe care ti-ai procurat-o, roaga-i ca atunci cand exista un subiect de cearta, sa nu se certe.Sa pastreze o armonie de familie, luandu-si fiecare cate 10 minute din timpul lor si sa discute subiectul.
Chestia este in felul urmator : ei trebuie sa-si expuna punctele de vedere si judecata despre dreptatea avuta legata de subiect si o fac certandu-se. Roaga-i sa stea de vorba si sa desfasoare subiectul pana ajung AMIABIL (nu prin cearta) la un rezultat.

| led77 a răspuns:

Sa iti vezi de treaba ta si sa nu te mai bagi in treburile lor