| Irinairyna43 a întrebat:

Am 23 de ani fetita mea are 3 luni mam împăcat cu tatăl ei la început după ce neam împăcat a fost totul bine iar acum el a început sa urle la mine din nou mam împăcat cu el pentru fata.Ce pot face în asa situație?

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca ai sprijin din partea parintilor, muta-te la eii! Ia spune, te toveste? de la urlat si pana l-a lovit sau doamne fereste mai rau, nu e mult.
divorteza naibii de marlan, cere pensie alimentara macar pentru copil.

| Cinic a răspuns:

De fiecare dată cand ai facut spam cu întrebarea " sa ma împac cu fostul meu iubit care ma batea? ". Absolut toata lumea î-ți spunea să nu te împaci cu el! Esti unul din puținele topicuri de pe TPU, in care userii nu se contrazic între ei! Tin minte ca si eu ti-am spus sa nu-i mai dai nici o sansa si sa rupi orice legatura cu el si tu mi-ai raspuns ca înca îl mai iubesti si ca ai sentimente pentru el. Traducere pentru naivi: inca ma atrage sexual si chiar daca sunt o gramada de bărbați decenti care m-ar accepta cu un copil, eu îl vreau tot pe asta care ma bate si ma abuzeaza. Doar nu o sa fiu fraiera sa stau cu unul care are job si isi doreste o familie cu mine. Voiam sa te sfatuiesc inca odata sa pleci la case pentru mame singure si sa aplici pentru ajutor social pentru mame singure si sa îți dai fostul print in judecata pentru violenta domestica si sa-i ceri sa iti plateasca alocatie paternala... dar ar fi inutil! Imi este mila de tine, sincer. Dar îti cam meriti soarta!