| Roxana34556 a întrebat:

Am 23 de ani iar sotul meu 26 noi, nu am purtat niciodata verighetele de când ne-am căsătorit, adica de 3 ani. Mulţi ne zic ca nu e bine să nu le purtam, voi ce parere aveţi? Noi chiar nu le-am purtat niciodata

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca nu te simti bine sa porti bijuterii, atunci nu porti.Eu nici ceas nu poert, nici bratari, coliere si alte minuni, imi place sa ma simt asa fara nimic legat de maini de git laughing

Depinde de fiecare dacai place sa poarte bijuterii sau nu.Banui ca voua nu va place sa purtati bijuterii, asa ca nu vad de ce nu ar fi bine.
Este bine ce simti tu ca e bine pentru tine, nu ce spun altii ca ar fi laughing Daca altul spune ca nu-i bine sa maninci sarmale, dar tie iti plac, ce faci, te iei dupa gusturile altora?

Cineva intreaba, de ce leati mai cumparat? Laeti cumparat probabil ca ati facut nunta, iaraa colo, trebuie sa arati sa va puneti inele, sau ces alea.
Dar daca nu ati facut nunta, vorba lui de ce leati mai cumparat laughing

E bun ca le puteti vinde, daca is de aur, folositi banii aia sa instalati un aparat de aer conditionat, ca tot se plinge lumea ca este cald laughing

| Madaxo97 a răspuns:

Pai de ce? Ce motiv aveți sa nu le purtați? De ce le-ați mai cumpărat atunci?

| AndaAlexandra a răspuns:

La biserica se pun pentru prima dată verighetele pe degete. Voi le-ati dat jos imediat? Nu prea înțeleg de ce zici că nu le-ați purtat până acum.
In orice caz, verigheta simbolizează unirea a două suflete prin iubire. Acum, fiecare e liber sa faca cum vrea și cum simte. Sunt multi oameni căsătoriți de-o viață care nu poarta verigheta. Până la urmă voi decideți.