| Ionela899000 a întrebat:

Am 23 de ani sunt cu iubitul meu de 1ani vara asta urmeaza sa ne căsătorim în august el are o fata are 2 ani care locuieste cu noi e cu fosta lui soţie fata parinţi lui nu sunt de acord cu mine pentru ca sunt mai mica la varsta decat el el are 26 de ani noi momentan locuim cu ai lui pâna reuşim sa ne cumparam un apartament macar unul cu 3 camere plus baie si bucatarie sa reuşim sa luam.Ce pot face pana atunci cu situaţia cu parinţi lui?

5 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

El 26 si tu 23? E normal. Nu asta e motivul pentru care nu te place.
In rest, la felul cum scrii, greu se intelege ceva.
Iubitul are un copil dintr-o casatorie anterioara. Locuieste cu voi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va mutați închirie... dacă vrei liniște.

| Cipi1212 a răspuns:

E greu daca viitorii socri nu te vor.

| ninuku a răspuns:

Ce sa mai inteleg, pe 23 iunie locuiai cu mama, pe 25 locuiai cu iubitul care avea 25 de ani, pe 26 iunie locuiai tot cu iubitul dar avea 27 de ani, acum pe 20 iulie iubitul are 26 de ani.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred ca nu sunt de acord doar din cauza vârstei, nu e ca și cum tu ai 18 ani si el 26, 3 ani nu e diferența mare deloc, e perfectă, socrii tai nu te plac din cu totul alt motiv cu siguranță. Caută să te înțelegi cu ei cât mai bine dacă vreți să locuiți cu ei pentru a strânge bani mai repede de apartament