| AndrewTate7789 a întrebat:

Am 24 de ani, sa ma axez pe fete de 18-20 de ani sau merg și fetele de 22-27 de ani, eu am auzit ca fetele mai mici ca și băieții sunt mai superficiale, se așteaptă de la un barbat mai mare sa aibă masina, statut social samd.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iar intrebarea este?

| Violleta2022 a răspuns:

Si, ai pescuit ceva pana acum?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu dupa username mai conteaza ce vrea fata?

| johnnny123 a răspuns:

Cred că mai degrabă ar trebui să te axezi pe a nu mai fi un misogin care crede că rolul femeilor este să facă copii și să spele chiloții bărbaților.

| AndrewTate7789 explică (pentru johnnny123):

Pai femeia înseamnă viața, acesta e rolul ei cât și al bărbatului deopotriva, la 80 de ani cine te îngrijește, nu copilul tău?

| johnnny123 a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Nu discutam despre anatomie. Discutam despre faptul că tu ești un misogin retrograd care consideră că rolul femeii în viață este copilul, cratița și mătura.

Iar dacă motivația ta pentru a face copii este "să aibă cine să te îngrijească la 80 de ani", mai bine nu faci copii.

| TimberWolf a răspuns:

Tu crezi ca Andrew Tate se gandeste ce vor femeile? isi fixeaza un tel si il atinge.
Daca scopul tau sunt femeile ai gresit tactica din prima.

| ioana748 a răspuns:

Nu contează cum sunt alte fete. Tie iti trebuie una pentru sufletul tau.
Sunt si fete de treabă, nu generaliza.
Totusi sper ca nu esti fan Andrew Tate.
Tu vrei sa sperii vreo fata sau sa ti gasesti o iubita?
Nu are importanță varsta, fiecare are alt ritm de maturizare.
Multa bafta si sa fii bun ca sa atragi o fata buna. happy

| AndrewTate7789 explică (pentru ioana748):

Am pus numele asa la mișto, oameni ca Tate au indus o mentalitate greșită în rândul tinerilor și eu încerc sa îmi scot aceste impresii însă dacă nu am avut relație pana acum, eu nu știu care e adevărul și trăiesc în presupuneri

| ioana748 a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Pai sa clarificam putin.
Andrew Tate si frati su sunt niste oameni bolnavi care au nevoie de tratament si terapie.

Sunt fete bune si de treaba care se implica in relatii si completează barbatul cu care intra in parteneriat.
Eu stiu cateva, fete tinere nu din alta generatie.
Nu trebuie generalizat. Oameni prosti sunt in randul ambelor sexe.
Dar nu toata lumea este la fel.
Tu fii om bun si corect si vei atrage o fata de treaba.
Tu ai iesit dintr o mama care te a purtat in pantec. Femeia trebuie respectată si protejata, nu batjocorită.
Daca tu oferi stare de bine si respect si nu ti se raspunde la fel, mergi mai departe, fara sa crezi ca toate femeile sunt la fel.
Vei gasi pe cea potrivită sufletului tau care sa te iubească necondiționat, pentru ca esti tu, un baiat respectabil, bun, de treabă si care respecta sexul opus indiferent de context.
De fapt asta inseamna sa fii puternic.
Un barbat care jigneste femeile este un suflet speriat si de umbra lui.
Nu trebuie sa presupui nimic. Tu lucreaza intai la sufletul tau, apoi vei atrage pe cineva pe aceeasi frecventa cu tine.
Nimic nu este mai minunat decat sa daruiesti si a primesti iubire.
Dar trebuie sa fii pregatit pentru asta.

Un barbat nu lovește o femeie nici cu o floare.
Luptele se tin intre Gladiatori. Acolo se dovedește barbatia.

| AndrewTate7789 explică (pentru ioana748):

Prietenii, internetul samd mi-au umplut mintea de prostii și greu le mai scot din cap, sunt un om pacifist, melancolic, fără caracteristici gen: dominant, impunător, dur, protocolar și nu m-am batut niciodată în viata mea cu altul deci nu știu ce e aia bataie, chiar dacă cineva ma injura și face glume proaste sunt calm și nu îl bag în seama în plus sunt extrem de timid poate de aceea nu pot cunoaște alte fete mai ales ca în liceu nu prea ma duceam la școală ca nu îmi plăceau colegii și în adolescenta eram singuratic și chiar izolat, stătea mult la TV și pe net, pe bune ca nu știu ce sa fac, e greu sa cunoști oameni noi când deja ai o varsta, am văzut ca relațiile și prieteniile se fac în copilărie și adolescenta iar eu am ratat acele etape în plus tineretul nu mai e asa sociabil cum erau pe vremuri oameni.

| ioana748 a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Intr adevar, cu cat trece timpul, cu totii devenim mai selectivi.
Relatiile se leagă mai greu cu cat trece timpul peste noi.
Dupa cate spui,pari om de treaba,cu toate acestea prietenii cred nu i ai ales prea bine.
Nu este nici o problema,ca poti face curat in viata ta oricand.
Oamenii nu mai sunt sociabili in viata reala pentru ca deja se socializează online.
Este mai confortabil, fiecare poate spune ce doreste, se manifesta sub orice identitate si si au pierdut propria, adevarata fata.
Este un fenomen trist,dar adevarat.
Copiii insa nu se fac prin internet, dar oricum suntem cam multi pe planeta, asa ca orice metoda de scădere a populației este binevenita.
Cu toate acestea stiu familii tinere, care reusesc sa traiasca in conditii de bun simt.
Deci, inca se mai poate.
Daca esti pregatit pentru o relatie frumoasa si ti doresti acest lucru, va veni si persoana potrivită in calea ta.
Un prieten adevarat nu ti spune ca nu ai nici o sansa, ca toate femeile sunt defecte.
Sunt ei defecti si atrag asemenea lor.
Asemenea oameni ar trebui exclusi din cercul tau de prieteni. Nu te sfătuiesc de bine.
Un om izolat, nu este un om slab sau fara valoare.Din contra, este bine sa stai cu tine insuti si sa te cunosti mai bine.
Nu stii cum, Universul va aduce o fata ca tine in viata ta si va uniti singuratatile.
Aceste lucruri nu se intampla a comanda, dar trebuie sa ti canalizezi putin energia inspre ceea ce-ti doresti. Fara sa intrebi in stanga si in dreapta, ca nimeni nu cred ca doreste sa fii fericit. Poate doar parintii tai.
Singuratatea, are si ea farmecul ei, insa daca doresti o fata in viata ta, cheam o.
Spune Universului ca esti pregatit sa vina o fata de treaba si sa fii fericit.
Si se vor sincroniza lucrurile la un moment dat.Va veni de unde nici nu te astepti.
Fericire si liniste sufleteasca iti doresc.

| AndrewTate7789 explică (pentru ioana748):

Știi ce zici, acei prieteni au fost deja îndepărtați, m-am mutat în alt oraș, sunt independent, dar am văzut ca nu vine totul de la sine ci totul trebuie sa fac eu, problema sunt eu ca nu accesez acele oportunități care mi-ar aduce ceea ce vreau eu în viata, și caut sa pot lupta cu viata asta și sa încep sa câștig batalii pana acum sunt looser și de aia tot pun întrebări și cer ajutor

| ioana748 a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Dupa cate spui nu esti loser, esti pe drumul cel bun.
Viata este o lupta, chiar cu noi insine de multe ori.
Crezi ca s-a nascut cineva invatat? Ca nu greseste toata lumea?
Ai facut bine ca ai facut curatenie in viata ta. Din pacate un mar stricat strica un sac de mere bune.
Este bine ca esti independent, deci esti propriul scenarist al vietii tale.
Uneori trebuie sa acceptam si ca nu putem controla chiar totul, doar cum ne raportam noi la ce se intampla.
Poate anumite oportunitati nu sunt asa minunate cum par, poate mai bine ca unele sunt ignorate.Pentru ca evolutia nu se intampla in puf ci doar experimentand, luptand, castigand sau pierzand, neimportant. De fapt invatam enorm cand pierdem. Lectiile acelea nu le uitam niciodată.Asa ne cultivam o anumita imunitate.
Nu stim la ce ne foloseste fiecare sut in fund dar cu siguranță ne trimite inainte.
De cand ne naștem, pana murim suntem intr o lupta.Desore asta este viata.
Acum depinde cum gestionam si discernem cand trebuie sa luptam si cand sa ne odihnim.
Multe lupte sunt inutile, altele au sens.
Sa lasam si linistea sa patrunda, sa incercam sa ne linistit putin. Altfel consumam energia fara rost si pierdem unde nu trebuie.
Inteleg ce spui si sa multumim Universului ca nu ni se intampla toate cate le dorim.
La un moment intelegem de ce asa si nu altfel.
Viata are si parti frumoase totusi:happy
Si pe front soldații mai au momente de relaxare si detasare.

| Madaxo97 a răspuns:

Toată lumea e superficiala în ziua de azi, nu contează vârsta, poți să te axezi pe ce vârstă vrei, atât timp cat nu te duci către categoria "minore", ai de unde alege în categoria 18-30 ani.

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

Doar oamenii fara calitati sunt superficiali, adica da, cam toata lumea.
Nu am mai vazut barbati inteligenti si cu standarde si nici femei feminine cu rusine si moralitate.

| LisaJulie a răspuns:

Eu te sfătuiesc sa ieși cu fete de 22-27 de ani ca să te maturizezi