| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

Am 27 de ani sunt însărcinată iubitul meu s-a despărțit de mine când a aflat de sarcina iar acum a venit înapoi să își ceara iertare nu sunt sigura ca merita iertat totuși e tatăl copilului meu.Ce pot face sa fac? Credeți ca merita iertat?

7 răspunsuri:
| hahahahehehe a răspuns:

Depinde de multe chestii, de cat timp sunteti impreuna, cat de puternica e relatia voastra, daca sunteti destul de maturi etc. O sansa poti sa-i dai pentru ca poate a fugit din cauza responsabilitatii, dar un barbat dupa un timp isi da seama ca trebuie sa fie responsabil, mai ales daca-i copilul lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa mai lasi orgoliul acum si sa va impacati, ca singura cu un copil o sa-ti fie cumplit de greu.

| Florian80 a răspuns:

Poti sa l ierti ca e crestineste dar in niciun caz sa nu l prinesti inapoi in viata ta.un individ ce este un las si.te lasa din prima pentru ca el nu s-a putut stapani sa se termine afara etc...nu merita sa faca parte din viata ta! Categoric!

| darrio2007 a răspuns:

El câți ani are?

| darrio2007 a răspuns:

Nu cumva este insurat?

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Da, merita iertat. Multi barbati sunt speriati de gandul de a avea un copil si poate i-ai spus-o si mai direct putin asa ca a avut un şoc.

| RAY a răspuns:

Daca ati facut sex neprotejat si nu luai anticeptionale nu vad ce la mirat,pe bune, probabil ca s-a speriat de asta, noua barbatilor ne este frica de responsabilitati,maturitate -nu toti desigur,nu e vorba de iertat ca nu te a inselat, sa il recunoasca macar apoi te poti impaca cu el, macar sa dea pensie alimentara in caz de o noua despartire, daca nu il recunoaste nu te impaci cu el