| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

Am 27 de ani, sunt însărcinată, locuiesc la mama pentru ca m-am despărțit de tatăl copilului pentru ca el nu era pregătit sa fie tata, asa a zis. Mama are obiceiul sa ma atingă pe burtica de când a aflat ca sunt însărcinată și nu îmi prea place să mă atingă nimeni sau uneori îmi face masaj în talpa. I-am zis ca nu îmi place să îmi facă lucrurile astea de când sunt însărcinată.Ce pot face în situația asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O rogi pe maica-ta sa nu te mai atinga pe burta si-i explici de ce.
Dar nu mai veni sa intrebi pe un forum de copii, ce sa faci tu ca adult cu maica-ta, ori sa te invete copii mici sa vorbesti cu adultii.

| ania a răspuns:

Roaga-o pe mama sa nu te atinga ca te deranjează.

| Andreipho a răspuns:

Daca te deranjeaza, roaga-o frumos pe mama ta sa nu te atinga pe burta. Nu e ok.