| MihaelaMihaela5678 a întrebat:

Am 3 copii, fata cea mare are 4 ani face 5 ani în octombrie, băiatul care are 2 ani face 3 ani în decembrie și fetița cea mica care are doar 9 luni. Fata cea mare ar vrea sa o ia doar în brațe pe cea mica, sa se joace, cu băiatul nu se prea joaca. El se joaca mereu singur.Cum sa o fac sa se joace și cu el? Ea chiar dacă are 4 ani vrea sa stea doar cu cea mica de tot în brațe, o iubește mult.Cum să o fac sa înțeleagă ca surioara ei mai mica nu e jucărie?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

O inveti sa n-o ia in brate, doar sa-i stea alaturi.
Inca nu are forta sa-o ridice pe ceea mica, nu are stabilitate, o poate scapa si asta poate fi dezastruos!