| RoxanaRoxy9809 a întrebat:

Am 4 frați mai mici sunt 2 baieți și eu cu sora mea fete baieți au cel mare 15 ani, cel mic 6 ani iar sora mea are 17 ani eu o ajut pe mama cu ei cât e la muncă eu am 19 ani o ajutam pe mama noi cei mai mari cât ea e la muncă și eu merg la muncă tata ne a părăsit cand fratele meu cel mic de tot avea 4 ani și nici nu a mai venit să ne vadă eu îmi iubesc frați și mama și de asta am grija de ei cât ea e la muncă dar simt că nu o ajut destul pe mama eu mă consider responsabila pentru frați mei.Cum o pot ajuta mai mult pe mama? Credeți că o ajut suficient?

Răspuns Câştigător
| Lubeniță38900 a răspuns:

Foarte,foarte greu pentru voi și foarte urat ce a făcut tatăl tău să-și lase familia, ăla e un... înțelegi tu. Pe mama ta o poți ajuta sa ai grija de frații tăi cum ai zis, sa faci curățenie prin casă, sa speli haine, chestii d astea, eu cred că o ajuți suficient nu știu de ce crezi că nu o ajuți suficient.