| RoxanaRoxy9809 a întrebat:

Am 4 frați mai mici sunt 2 baieți și eu cu sora mea fete baieți au cel mare 15 ani, cel mic 6 ani iar sora mea are 17 ani eu am 19 ani tata ne-a părăsit și stam doar cu mama ea muncește eu o ajut cu copiii și noi cei mai mari o ajutam mult și eu muncesc tata a venit să ne vadă și să îl iertam dar eu, sora mea și fratele meu cel care are 15 ani nu vrem să îl iertam pentru că am vorbit cu ei și au zis că nu vor și nici eu nu vreau cel mic e înca mic nu înțelege are 6 ani dar tata nu înțelege și tot vine să ne vadă dacă ne iubea cum pretinde el acum nu ne parasea.Ce putem face în situația cu tata? Eu una nu vreau să îl iert

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, noi suntem 2 barbati si 2 femei, frati-surori. Tata ne-a parasit cand fratele meu avea 4 ani, sora mea 5, eu 7, iar celalata sora 9

Imagineaza-ti ca noi suntem din viitor si am venit sa va transmitem ca e foarte important la varsta voastra sa nu urati pe nimeni desi ati avea motive, mai ales tatal vostru desi poate merita, sa nu urati pentru ca atunci cand urasti pe cineva viata voastra ta nu poate functiona in parametrii normali, aveti o viata frumoasa inainte, eu personal l-am iertat pe tata ba chiar i-am spus ca Il iubesc, el inca nu se schimba dar sa ii doriti binele chiar daca el nu va vrea binele intr-un fel.