| FlorentinaGabriela101 a întrebat:

Am adoptat un copil acum un an un băiat el avea 2 luni când l-am adoptat acum are un an eu și soțul meu îl iubim mult băiatul după ce l-am adoptat a fost și bolnav a avut infecție la plămâni și am stat cu el 2 săptămâni în spital dar acum e bine e cel mai bine să fiu mamă lui îl iubesc mult și soțul meu îl iubeste dar mereu lumea zice ca mai bine făceam un copil biologic și ca nu e bine ca am adoptat mie mi se pare foarte bine și îl iubim ca pe propriul nostru copil. Credeți că e greșit faptul ca l-am adoptat? Cum să fiu o mama bună pentru el el find adoptat?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarile astea trebuia sa ti le pui inainte de adoptie!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Lumea zice sau parintii vostri?
Unii oamenii sunt inchistati intr-o mentalitate de neajunsuri: saracie, sa stranga, sa aiba, sa fie totul doar pentru ei.
Nu poti schimba ce gandesc oamenii.

Nu e nimic gresit, ati facut o fapta buna, veti dobandi aur spiritual.
Daca aveti cu ce sa il cresteti, sa-i oferiti o educatie, nu e nimci rau. Puteti face si voi un copil, vor creste impreuna.