| MihneaAndrei6000 a întrebat:

Am aflat ca iubita mea ma înşelat cu cel mai bun prieten al meu neam desparţit iar acum a venit înapoi să o iert nu cred ca merită iertata. Credeţi ca merita sa o iert?

2 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Greșeala este la amândoi undeva ceva amândoi vați rănit, vați vorbit greșit, vați pus orgoliul mai presus decât voi doi ați greșit amândoi.trebuie să înțelegeți nu totul se rezumă la înșelată și altele.

Dacă într-adevăr cu Adevărat îți iubești soția da cu Adevărat. Stai discuții cu soția/soțul tău serios și lăsați departe prostile, certurile, nu vă mai dezamăgiți, amăgiți răniți, dușmaniți, certați din prosti...

Da nu este ușor indiferent dacă ești bărbat sau femei.Da este cum este.Da dacă ești pregătit să renunți la ea/el asta este numai decizia ta tu ști numai tu poți deține Adevărul ăsta și decizia asta în inima ta și sufletul tău.

Eu cred cu Adevărat 100%la100% că într-o situație ca asta ar trebuie să stați să vorbiți ca doi oamenii maturi, doi oamenii serioși, doi oamenii responsabili, doi oamenii care să se înțeleagă să lasă copilările astea. Stați vorbiți ca oamenii asumațivă relația și lăsați prostile împăcativă, nu vă bucurați dușmani, și mai dați-vă o șansă amândoi lăsați prostile.

| darrio2007 a răspuns:

Poate ăla ii face vreun bebe si acum revine la tine.
Esti penibil daca te gandesti sa o ierti sau nu.
Nu este de iertat.