| chiftelutza a întrebat:

Am aflat ca o prietena de/a mea foarte buna cea mai buna as putea spune cu care puteam vb orice si/a facut ziua de nastere si nu m/a invitat
ce sa cred? s/a prefacut tot timpul ca e prietena mea?
ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| anonim24 a răspuns:

Ar trebuii fara sa ii atragi atentia asupra acestui lucru sa umblii cu o prietena din jurul vostru si sa vada ce inseamna a ignora si a pierde prietenia ta, pur si simplu da-te prietena foarte bunacu cineva de langa ea si cand te intreaba de ce nu mai esti prietena cu ea, spune-i pur si simplu ca nu din vina ta ci din vine ei care nu stie ce inseamna prietenia.Pentru ca daca intr-adevar a avut un motiv sa nu te invite putea sa iti spuna de la inceput ca sa nu te simti prost dupa ce ai aflat.Eu una nu cred a fost prietena ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, s-o intrebi care a fost motivul. Poate e suparata pe tine sau poate chiar o sa-ti dai seama ca nu e prietena ta. Oricum, cel mai bine e sa vorbiti.

| alexandrag a răspuns:

Eu iti sugerez sa vorbesti cu ea si sa-i ceri explicatii. Nu tine in tine supararea asta ca mai rau iti faci.

| Diana_7451 a răspuns:

Ignora asta. Poate doar a facut cu rudele, sau te-a invitat dar a pierdut invitatia..., sunt mai multe posibilitati. Vorbeste cu ea ca sa scapi de indoieli. Succes!