| IceCream11 a întrebat:

Am aflat de curand ca fostul meu prieten s-a despartit de prietena lui.Intr-un fel mi-a parut bine ptc eu inca imi doresc sa fiu cu el, dar nu stiu ce sa fac in situatia asta.Ar trebui sa il consolez ca si-a pierdut prietena? Chiar nu stiu ce sa fac ca sa ii recastig inima...

4 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Sari pe el - de cand asteptai tu asta - " recastig inima " - daca a fost cu alta ce vrei sa mai recastigi

| DianaScorpio a răspuns:

Depinde in ce relatie esti tu cu el acum. Daca sunteti prieteni destul de buni, atunci da, ar fi indicat sa il "consolezi". Insa aceasta consolare sa fie sincera, sa stai si sa il asculti, sa il lasi sa se descarce, sa incerci sa ii ridici moralul, etc. Plus ca nu ai de unde sa stii cat de mult a tinut el la fata de care s-a despartit, motiv pentru care, ar putea trece mult, chiar foarte mult timp pana sa reuseasca sa o uite. Ceea ce inseamna multa rabdare din partea ta. Si cand spun ca poate dura chiar mult timp pana sa o uite, ma refer chiar la ani... Asta daca a tinut la ea, daca nu a tinut prea mult, atunci o va uita mai repede. Insa nu ai de unde sa stii, iar incercarea ta sa te reapropii de el poate sa dureze mult timp.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna! in primul rand asa am patit eu.si el vorbea cu mine,desi imi zicea cuvinte care ma dureau, eu continuam sa-i dau sfaturi, si i-am explicat mai multe chestii.si el a facut o comparatie intre mine si aia, si apoi si-a dat seama ca eu l-am iubit cu adevarat, si acum dupa 1 an, m-a cautat, ca vrea sa ne impacam.deci,singura s-a intors la minelaughing ...ps.mai dai dracu de baieti mai.ai toata viata inainte.eu i-am zis.decat sa mai fiu cu tine, mai bine ma dau pe inverslaughing.si a inceput sa plangalaughing

| flori_2353 a răspuns:

Pai eu nu stiu dar ae trebui sa il consolezi dar sa ai grija ce ii spui sa nu se intoarca la ea