| ALINA46778889999 a întrebat:

Am aflat de curând ca sunt însărcinată eu şi sotul meu neam dorit un copil însa nu prea ma simt eu pregatita sa devin mama mulţi îmi zic ca dupa ce voi naste relaţia mea cu soţul meu se va schimba.Cum se poate schimba relaţa de cuplu dupa naşterea unui copil?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa afli dupa ce se naste copilul.
Fiecare cuplu reactioneaza altfel.

| Concurs2025 a răspuns:

Se poate schimba doar unul dintre voi vrea sa para mai bun decat celalat, in fata copilului. Adica, sigur tu o sa vrei sa-l protejezi mai mult, iar sotul o sa-l lase mai liber... si de aici apar reprosurile. La aceste reprosuri daca se adauga si un pic de exagerare sau isterie... iese haos. Iar daca totul se petrece in fata copilului, adio relatie.

| adryang78 a răspuns:

Se schimbă în multe feluri, dar asta nu înseamnă că se schimbă în rău. Epicentrul vieții voastre se va schimba, veți avea mai puțin timp pentru voi, ordinea priorităților se schimbă. Pe de altă parte, un copil aduce atât de multă bucurie în casă și în suflet, încât răsplătește cu vârf și îndesat eforturile voastre. happy

| Concurs2025 a răspuns:

Se poate schimba daca unul dintre voi vrea sa para mai bun decat celalat, in fata copilului. Adica, sigur tu o sa vrei sa-l protejezi mai mult, iar sotul o sa-l lase mai liber... si de aici apar reprosurile. La aceste reprosuri daca se adauga si un pic de exagerare sau isterie... iese haos. Iar daca totul se petrece in fata copilului, adio relatie.

| sweetys a răspuns:

Fiecare cuplu se shimba in functie de parteneri si de sustinerea si intelegerea pe care o au unul din partea celuilalt.