| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Am avut aseara o cearta cu iubitul meu îl ştiam doar de o luna şi din cauza acelei certuri eu am plecat la mama ne-am certat din cauza ca el nu vrea copiii iar eu vreau ma cerut si în casatorie am acceptat dar i-am dat inelul inapoi acum ca ne am certat.Eu am 23 de ani eu consider ca nu ma iubeste daca nu vrea copiii cu mine a venit să îşi ceara iertare dar nu sunt sigura daca sa iert sau nu.Ce sfaturi aţi avea pentru mine?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ierta.

| MarianWLF a răspuns:

Dupa o luna de relatie casatorie si copii, cam devreme.

| RAY a răspuns:

Dupa o luna

| minrest a răspuns:

Copiii sunt fructul dragostei, cine nu vrea copii, nu iubeste. De ce nu vrea sa vada doua sau trei persoane cu trasaturi ale tale pe langa el? Pentru ca nu te iubeste.

| ioana748 a răspuns:

Se poate sa i placa de tine dar sa nu fie pregatit pentru copii.
Totusi, va stiti de putin timp.
Si cu casatoria nu este o grabă.
Trebuie sa cunosti omul un an, sa vezi daca poti avea o relatie pe termen lung.
Faptul ca nu vrea copii, inseamna ca i este teama de responsabilitati, este un semn de intrebare Intr adevar.
Oricum nu se poate vorbi despre o relatie serioasa in doar o luna.
Pare mai mult o joaca.

| Cipi1212 a răspuns:

Poate încă nu este pregătit să fie tată.

| Cinic a răspuns:

Iubirea despre care vorbesti tu, nu exista! Ce simti tu este doar atractie sexuala si fluturasi in burtica. Ghici ce?! Este doar o problema de timp pana cand si atractia si fluturasii se vor termina, si atunci vei ramane in casa cu un barbat care nu isi doreste copii si familie. Va trebui sa iti vezi prietenele cum devin mame, vei vedea bebelusi pe strada si te vei intrista. Nu iubirea conteaza ci compatibilitatea si scopul comun dintre doua persoane conteaza si la tine si la iubitul tau nu exista asa ceva.

| aizen0567 a răspuns (pentru Cinic):

E vorba de Rromi aici respect mult pentru răspunsul logic care i l ai dat dar nu și are rostul pe persoane influențate de cultură sau familie