| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Am avut azi o cearta cu soțul meu pentru ca el a zis sa ducem fata la mama lui câteva zile avem o fetiță are un an eu i-am zis clar ca nu vreau ca fata mea să stea la mama lui în primul rând e încă micuță fetița și are nevoie de mine și eu nu pot sta fără ea el zice ca nu e bun accest atașament pentru copil dar sunt mama ei totuși. După părerea voastră credeți că e ok atașamentul meu fața de copil? Ce am putea face eu și soțul meu să nu ne mai certam asa des?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea, el ar trebui sa înțeleagă în primul rand ca ești mama! Este foarte bine ca este atașată de copilul tău. Problema este la el nu la tine!

| 0info a răspuns:

E complet normal să fii atașată de ea, probabil e primul copil, e o responsabilitate mare, desigur de asta vrei să rămâi atașată de ea, totuși zic ca nu ar strica să o lași cel puțin pe câteva ore sau poate toată ziua, dacă faci asta mai des te vei obișnui si vei fi mai relaxată să o lași pentru o perioadă mai lungă după. Sper ca te-am ajutat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Parca in alte intrebari vroiai sa te conectezi cu domnul. Ai renuntat? Nu pateste nimic copilul daca sta 2-3 zile cu bunica.

| popapopica a răspuns:

La un an poate sta cateva zile cu bunica. Poate el vrea sa stati cateva zile numai voi, sa reparati relatia, daca tot zici ca va certati des.