| Karina765545 a întrebat:

Am avut o mică ceartă cu soțul meu din motiv ca eu sunt foarte atașată de copil avem un băiat care are un an eu sunt așa de atașată de el pentru ca am născut gemeni acum un an și unul din ei fratele băiatului a decedat la câteva ore după naștere aș vrea să întreb 2 lucruri.1 Cum sa ma înțeleg mai bine cu soțul? 2 Credeți ca copilului îi face bine sa fiu atașată de el?

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E bine sa fii atașata de el., dar sa nu uiți nici de soț. Unul din cele mai importante cadouri pe care le poti face fiului tau sunt 2 părinți care se iubesc si se inteleg. Roaga-te sa iti dea Dumnezeu înțelepciune cum sa navighezi intre aceste iubiri foarte importante.

| andreierdna91 a răspuns:

Cu siguranta NU!
Toti copiii care sunt "sufocati" de parinti (indiferent ca doar de unul sau de amandoi) ajung sa fie inadaptati situatiilor banale din viata. Va fi un copil care va avea nevoie de protectie mereu si nu va sti sa rezolve singur niste lucruri. Trebuie sa ii arati afectiune, normal, dar sa nu fie dusa la extrem. Din ce spui (faptul ca deja ai probleme cu sotul) trebuie sa o lasi putin mai moale.
Cunosc multe cupluri cu mari probleme si unele chiar s-au despartit din cauza copilului (cand spun din cauza copilului ma refer de fapt la mama copilului care a acordat prea multa atentie copilului - sau doar copilului si si-a ignorat sotul)
Ca sa te intelegi mai bine cu sotul incearca sa te comporti cu el asa cum te comportai inainte sa nasti, nu vei reusi sa faci totul exact ca inainte, dar macar sa incerci si sa obtii macar 60-70% din ce reuseai inainte.
[Imi pare rau pentru pierderea suferita!]