| Gabriello02 a întrebat:

Am cateva probleme care ma cam deranjeaza am sa vi le enumar:

1. Sunt niste zvonuri neplacute despre mine (probabil asta o sa fie rezolvata in 6-7 luni, dar sunt foarte deranjante)

2. Multa lume ma striga uratule (asta 65% s-a rezolvat.Mam gandit ca daca ma voi ascunde de ei timp de vreo 2 ani nu o sa imi mai spuna asa deoarece acei copii traiesc doar intr-o anumita zona a localitati, planul acesta e in desfasurare de 1 an si pot sa spun ca da rezultate 65% dintre ei au renuntat, Ce ziceti e bun planul asta?)

3. Un copil ma tot bate (mai am doar un semestru cu el, dar nu stiu daca mai rezist.Nu pot sa il bat pe acel coleg pentru ca e mult mai puternic, ii bate pe toti dar cu mine exagereaza mai mult decat cu restul, nu pot sa il spun la profesori deoarece lor nu le pasa pentru ca el le da mita (spaga), odata i-a spart capul unui prieten si tot nu s-a lasat de batai si in plus cand nu ma bate fie ma fura, fie profita de frica mea si acel coleg stie si de problemele 2 si 4. Am chemat intr-o zi parinti la scoala dar el m-a batut in continuare. Sa nu ziceti nici de politie deoarece el are un unchi cu grad mare in politia locala.)

4. Comunitatea rroma din localitate mi-a pus gand rau (Mereu ma striga intr-un anumit fel, iar daca nu ii alerg fie ma vor scuipa fie ma vor lovi cu pietre, am incercat sa ii prind sa le cateva dar nu ii pot prinde pentru ca sunt putin mai obez.) Mentionez ca sunt multi rromi, in jur de 50-70.)

Ma puteti ajuta va rog cu fiecare problema. Si nu uitati sunt 4 intrebari diferite.

13 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

1. nu o sa mai ploua o sa ninga
2. mai bine urat decat prost ( cum sunt ei )
3. arunca-l pe scari - din greseala bineinteles si cere-i scuze - mi se pare normal
4. rromi sunt oameni buni - incearca sa fi prieten cu ei -

| Gabriello02 explică (pentru negru30):

1. Ce?
2. Bine zis, dar uratule e prescurtare de la uraciosule dar tot ma enerveaza.
3. Ma omoara familia lui daca fac asta.
4. Cred ca aici ai dreptate.

| negru30 a răspuns (pentru Gabriello02):

3. Of - te faci si tu ca te impiedici - ha ha ha - sa nu faci asta - am glumit 2. Cainii latra - ursul merge 1. Daca nu sunt zvonuri inseamna ca nu esti bagata in seama -

| Bya132 a răspuns:

3. Cum să le dea profesorilor mită? Gândeşte-te puţin. Ăstea sunt chestii copilăreşti. Dacă s-ar fi întâmplat asta, şi unul din părinţi şi profesorii tăi ar fi la pârnaie (puşcărie)
4. Cât despre rromi, spune-le părinţilor.

| Gabriello02 explică (pentru Bya132):

3. Le da mita directorului si dirigintei sunt 100% sigur ca le da, un coleg la prins cand o facea, la si filmat.
4. Da sa le spun parintilor de 60-70 rromi, crede-ma parinti nau ce face.

| Bya132 a răspuns (pentru Gabriello02):

Și tu ai. 11 ani?

| Gabriello02 explică (pentru Bya132):

Peste 2 saptamani fac 15 ani daca vrei sa stii.

| Kitty20 a răspuns:

1 daca ai prieteni poti sa le spui sa imprastie zvonuri frumoase despre tine.2 se rezolva( sa nu-ti pese) 3. du-te la karate sau vorbeste cu parinti sa te mute la alta scoala sau la alta clasa ce putin.4.du-te la politie sau vorbeste cu parintii asta-i cam complicata. FUNDA?

| 000Diddy000 a răspuns:

Legat de puctul 2, ideea e buna si ai sa vezi ca daca ii ignori te vor lasa in pace, incearca sa le intorci spatele si sa nu pui la suflet tot ce zic, lasa-i sa vorbeasca singuri, se vor plictisi in cele din urma si la punctul 3, de ce sa mergi neaparat la diriginta, te duci la director/ directoare, pentru ca ei nu ar trebui sa tina partea numanui si la faza cu unchisu politist care-i problema? ma doare in cot de unchisu cheama politia, asta nu mai e copchil, asta o sa devina hot in toata firea daca nu e oprit si daca unchisu e in politie, el se subordoneaza cuiva, deci trebuie sa aplice legea, nu are voie sa ii tina partea lu nepotsu

| Gabriello02 explică (pentru 000Diddy000):

2. Am incercat inca de la inceput sa ii ignor dar nu a functionat
3. Au mai incercat multi sa il parasca la director, dar lui nu ie frica de director, nici la director nu ii pasa de elevi.

| 000Diddy000 a răspuns (pentru Gabriello02):

Pai atunci de ce ar mai fi director? si acel copil esti tu sigur ce-i unchisu, nu poate sa minta? trebuia si tu sa incepi sa minti, bagi si tu ca ai varu nu stiu ce, ca face box etc ca vine sa il bata daca nu te lasa in pace

| Gabriello02 explică (pentru 000Diddy000):

Sigur e politist il cunosc pe unchiul lui.

| lolo121 a răspuns:

Poi spinei mamei tale de tot ce ti se intampla.
D-ai funda?