| dannyl a întrebat:

Am cunoscut o tipa pe Facebook, ea fiind prietena unei prietene. Am iesit impreuna intr-o seara, a fost chiar ok, aparent ne-am inteles bine. Saptamana viitoare urma sa ne vedem din nou. Acum 2 seri, s-a nimerit sa fim amandoi in acelasi club. Nu stiam exact unde e celalalt, clubul fiind foarte mare si plin, asa ca ne dadeam mesaje. La un moment dat, ne-am intalnit din intamplare pe la bar si am stabilit sa trec pe la ea la masa mai tarziu. Numai ca dupa aia a incetat sa mai raspunda la mesaje si de cate ori ma uitam dupa ea, dansa cu un tip din grupul ei. Dupa o vreme, am plecat.

Intrebarea e: ce ar trebui sa fac acum? O mai caut sa iesim? Astept sa dea ea un semn? Sau o las balta (ceea ce sunt foarte tentat sa fac, considerand ca nu imi place deloc sa fiu ignorat)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O suni si o inviti in oras: la cafea, film, o gogoasa, patinoar, gasesti tu ceva ca probabil ai imaginatie. Iti place de ea, o inviti si gata ca doar n-o sa stai ca prostanacul sa te uiti cum o invita altii. Bafta!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ori a incercat sa te faca gelos, ceea ce mi se pare o prostie grosolana, ori chiar nu-i interesata de tine mai mult decat de altul, oricare ar fi varianta, mi se pare ca ai decis bine, sa o lasi balta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ce-ai vrea? tu nu ai invitat-o la dans, da vrei sa stea pe tusa. lasa fata in pace sa-si vada de dansul ei cu altii daca tu nu esti in stare sa o inviti. dupa aia tot tu cu fitele ca nu-ti place sa fii ignorat.

| dannyl explică (pentru anonim_4396):

Bun, sa zicem ca ai dreptate. Cum procedez in continuare?

| dannyl explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dannyl):

O suni si o inviti in oras: la cafea, film, o gogoasa, patinoar, gasesti tu ceva ca probabil ai imaginatie. Iti place de ea, o inviti si gata ca doar n-o sa stai ca prostanacul sa te uiti cum o invita altii. Bafta!

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Nici mie nu imi place sa fiu ignorat! clar! Sfatul meu este sa nu te lasi. Sa incerci si sa ii dai un mesaj. vezi daca iti raspunde. Nu cred ca ti-ar spune nu. Tipul care spui ca e din grupul ei. poate fi un simplu amic, dar de noi ca barbati punem botul repede tongue. Incearca! O sa fie bine! happy

| RibbellaaInk a răspuns:

Io zic sa o cauti.big grin sa iesiti, poate nu ti-a raspuns la mesaje din cauza ca dansa cu baiatul din moment ce.a invitato la dans asa cred nu stiu mai incearca!

| Anotherusername a răspuns:

Eu zic sa astepti si sigur iti va raspunde big grin. Daca nu lasa-i un mesaj de adio si paraseste-o.