| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Am cunoscut un baiat dar imi e frica sa nu ma înşele ca fostul meu iubit.Ce pot face, ce sfaturi aveţi pentru mine?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai amana ceva ani, pana te maturizezi si intelegi ca oameni nu sunt toti jigodii si au caracetr si personalitati diferite.
Daca pentru tine toti sunt la fel si toti inseala, ce sens are sa-ti mai faci vreun iubit?

| johnnny123 a răspuns:

"în 28 Iunie | MadaMădalinamada567 a întrebat:
Am fost într-o relaţie de 5 ani iar acum câteva zile iubitul meu a zis ca vrea să ne desparţim că el şi a gasit pe alta nu pot trăi făra el îl iubesc viaţa fara el nu are rost mam gândit să mă sinucid"

Acum cinci zile erai atât de devastată încât voiai să te sinucizi, iar astăzi deja ți-ai găsit pe altcineva?

Din două, una: ori ești capabilă să treci foarte ușor peste mari dezamăgiri, ori ai exagerat un pic cât de mult te-a afectat despărțirea. În ambele cazuri, rezultă că nu ai de ce să-ți faci probleme. Dacă nu iese relația, îți faci alta.

| LisaJulie a răspuns:

Nu toți băieții sunt la fel, va trebui sa o iei încet cu el, sa începeți sa ieșiți și sa va cunoașteți mai bine

| Miruna333 a răspuns:

Sa iti controlezi creierasul. Cine vrea sa te insele, te va insela cu tine de mana, nu poti controla asta. Chiar si daca te va insela, asta este viata. Gandeste-te ca persoana potrivita nu te va insela

| KovacsB a răspuns:

„De ce ţi-e frică nu scapi"

| 1onur a răspuns:

Păi și eu dacă nu știu nimic despre el cum pot eu Sâte îndemn Sâte ți cu el de mănâ dacă nu știu nimic absolut nimic despre el și câți ani aveți măcar

| alindragoi101 a răspuns:

Uite un sfat pe care îl poți folosi în viata, în momentul în care întâlnești o persoana, fie prieten sau partener, oferă i toata încrederea, iar cu fiecare greșeală taie din ea, când începi sa te simti nesigura, pleacă sa nu ti faci rau.
În modul asta n-o sa treci niciodată peste un posibil partener potrivit, oferindu-i încrederea și el sa ti dovedească ca merită aceea încrederea.