| Marina311 a întrebat:

Am divorțat recent de tatăl băiatului meu acum îl cresc singură băiatul are 10 ani locuiam în apartament pentru ca după divorț mi-a rămas mie find apartamentul meu trecut pe numele meu cât sunt la munca pe baiat îl iau părinți mei de la școală și îl țin la ei până vin eu cu tatăl lui are un program îl ia doar în weekend așa să decis după divorț dar custodia totala a copilului e la mine.El când vine sa ia copilul îmi zice sa ma gândesc sa ne împăcat pentru ca copilul nu poate trai fără tata dar băiatul e mare și înțelege de ce ne-am despărțit erau certuri foarte dese și el era foarte gelos de asta am apelat la divorț. Dacă să îi dau încă o șansă sau nu nu știu nu cred ca merita.Care ar fi cel mai bun lucru sa lămuresc situația cu fostul meu soț? Ca părere ce spuneți credeți ca mai merita o șansă?

4 răspunsuri:
| Whitte a răspuns:

Se foloseste de copil. Are nevoie de un adapost. Gelozia nu se vindeca cu nevoia copilului.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

A fost dintotdeauna gelos?

Bula
| Bula a răspuns:

Asta trebuie sa decideti voi.
Un baiat de 10 ani are nevoie de ambii parinti, mai ales de tata.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Whitte):

Zici bine.
Daca ea are custodia, el plateste pensie alimentara. Si chirie.
Evident ca trage la ea ca la miere.