| roxandica a întrebat:

Am facut dragoste prima data nu m-am protejat.....si acum am intirziere de 2 saptamini la ciclu...care poate sa fie motivu?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Motivul il stii si tu, importanta-i morala!

| mona a răspuns:

Ce sa inteleg ca ti-a intarziat 2 saptamani si apoi ti a venit ciclu? daca da atunci nu esti insarcinata iar daca iti intarzie in continuare atunci cred ca ai pus-o asa original, fa un test de sarcina

| Visatoarea a răspuns:

Poate fi o dereglare a ciclului! Sau da. poate ai ramas insarcinata.Cumpara-ti ..nu unul ci vreo 2-3 teste ca sa fi sigura. Daca rezultatul este negativ, slava Domnului(presupun ca nu iti doresti un copil de acum)! Daca e negativ mergi la ginecolog pentru un consult..pt pastile etc.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Dacă nu te-ai protejat și ți-a venit întârziat ciclul sunt șanse foarte mari să fi rămas însărcinată.
Cumpăra-ți un test de sarcină sau du-te la un doctor.

| Camelisa a răspuns:

Daca s-a terminat in tine (si esti sigura ca asta s-a intamplat) probabil sti singura raspunsul happy.
Daca chiar vrei du-te si cumpara un test de sarcina, si o sa poti fi linistita.Numai bine.

| άηηε a răspuns:

Cel mai bine faci 2-3 teste de sarcina... daca ies negative sau pozitive indiferent mergi la medicul ginecolog pentru ca cum spunea Visatoarea nu cred ca iti doresti un copil acum.