| Ioana54677 a întrebat:

Am fost căsătorită, am divorțat de fostul soț pentru ca era violent, m-a bătut cât eram însărcinată, a dat cu piciorul la mine în burta și am pierdut sarcina. Acum sunt recăsătorita, îmi e teama sa nu devina violent și actualul soț.Cum pot scapa se aceasta teama? Actualul soț nu a fost niciodată violent cu mine doar ca am teama asta din cauza fostului soț

2 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Mergi la poliție și deschide un dosar penal pe numele lui nu-l lăsa așa fiindcă vă avea alte victime abuzuri cu alți oamenii alte femei alte fete o să-le abuzeze agreseze...

| AndaAlexandra a răspuns:

Este o trauma cu care ai rămas din cauza celor întâmplate. Asta nu înseamnă că și cel de acum va face la fel. Singurul sfat pe care ți-l pot da este sa vorbești cu un psiholog.