| AmxMod a întrebat:

Am fost cu o fata impreuna, s-a despartit de mine pentu ca m-a lasat pentru primut ei iubit.

Am ramas prieteni, foarte buni, vorbeam in fiecare zi, mi-am facut si un cont de fata sa pot vb cu ea, ca pe al meu o pus-o gagicuso sa-mi dea block.

Iam fost alaturi mereu, am sprjinito, acum nu mai sta cu ala, eu as vrea o impacare cu ea.

Tot vorbesc cu ea, dar ea nu mai ami scrie, ai scriu eu vorbim putin vorbm in jur de 20 de minute ca dupa nu mai ami raspunde la mesaje.

de ce nu-mi raspunde? pentru ca vorbeste cu altcineva, si cu ala e doar prieten dar pentru ala ma lasa pe mine, ai scrie lui, ai raspunde lui si mie nu.

Cand a stat cu primul iubit nu a mai vorit cu asta ca ala ai stia parola.

Iam fost alaturi mereu vorbeam cu ea mereu. Si acum sa primesc asta, sa nu-mi raspunda la mesaje, sa nu-mi mai scrie. ma doare foarte tare ce face ea.

Este adevarata vorba aia, roata se intoarce mai devreme sau mai tarziu?

Un sfat de la cineva? ce sa fac?

9 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Simplu si la obiect.Las-o si mergi mai departe.Ori te-a uitat ori s-a plictisit.

Bula
| Bula a răspuns:

O fata care te paraseste pentru altul, indiferent de pretexte, nu te mai vrea.
Iar daca nu te mai vrea, nu merita sa-ti PIERZI TIMPUL din viata TA, ca e scurta.
Mai bine leaga-ti viata de o femeie care te accepta si te iubeste, cu bunele si relele tale, care e dispusa sa ramana alaturi de tine, orice s-ar intampla.

| NAT0 a răspuns:

De ce ai mai întrebat, ă? Bate-i prietenul.laughing
Ce să și faci, și-a bătut joc de tine. Te-a jucat pe degete d-aia arată bine, e atletică. Joacă fraierii.
O uiți și atât și vorba aia e doar pentru consolare. Nu se întoarce dacă nu faci tu ceva. Hăh.

Răspuns utilizator avertizat
| BeSmart17 a răspuns:

Daca acea fata face asemenea lucru inseamna ca nu te merita dar daca intr-adevar o iubesti fa-i un gest frumos ( un trandafir, etc)
Iti mai zic un singur lucru : roata se intoarce si daca e patrata!

| GlowingShadow a răspuns:

Sa facem o mica recapitulare:
- fata te paraseste
- te ignora partial
- te face sa astepti pana isi termina conversatiile cu altii
..si tu vrei sa te impaci cu ea.
E viata ta dar, totusi stai un pic ganduri si analizeaza problema. In primul rand, raspunsurile la toate intrebarile tala sunt la ea. Pana nu vorbesti cu ea direct despre subiectul asta, degaba intrebi pe orice site, doar ea iti poate da raspunsuri exacte.
In orice caz daca dupa toate astea tu o mai vrei, nu stiu ce sa zic, sincer. Sunt convins ca sunt fete care te-ar merita, te-ar respecta pentru ceea ce esti. Ele ar trebui sa fie mai importante decat o jucausa ieftine (judecand dupa descrierea ei facuta de tine). Uit-o. Move on.

| KoA a răspuns:

Daca as fi fost in locul tau as fi ignorato, adica pnm..., daca te-a parasit pentru altul era de ajuns sa nu o mai bagi in seama.

| Diana_Gabriela_1998 a răspuns:

Eu una spun ca aceasta fata nu merita afectiunea ta din moment ce te-a parasit pentru primul iubit si nici ca simpli amici nu prea mai tineti legatura.Dar ma rog fiecare are tot dreptul sa faca ce vrea cu viata sa. Daca o iubesti cu adevarat mai incearca.