| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Am fost într-o relaţie de 5 ani iar acum câteva zile iubitul meu a zis ca vrea să ne desparţim că el şi a gasit pe alta nu pot trăi făra el îl iubesc viaţa fara el nu are rost mam gândit să mă sinucid dar nu ştiu ce să fac voi ce credeţi ca trebuie să fac?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Duca-se invartindu-se, ca de curvar chiar nu ai nevoie!
Nu te inteleg mai fata, de ce sa te sinucizi pentru un curvar?
Tu chiar nu-ti dai seama ca ala nu merita nici macar o ceapa degerata?

Pentru ce ti-ai face singura rau tie, cand el este o jigodie?
El va fi mai departe fericit cu actuala iubita si nici nu-i va pasa de suferinta sau pierderea ta, dar parintii tai, familia ta, toti vor fi devastati. Practic tu nu-l pedepsesti deloc pe ala, dar iti pedepsesti toata familia ta, din prostie.

Foloseste-ti fetita creierul, fiindca golani si curvari gasesti peste tot si asta nu va sta mult nici cu iubita actuala, ca asa-i patima lui, sa curvaraseasca toata viata si sa sara din femeie in femeie.

| Mosotti a răspuns:

Pai nu are rost sa incerci sa te sinucizi ca vei rata si deci o sa ramai handicapata pe viata. Adica poate sa misti doar capu si sa ti se dea cu lingurita sa papi. Sau nu mai vezi si te duce tata de mana peste tot si nu mai stai pe telefon si pe nimic, sau ramai fara maini (ca ala care se arunca de la etaje sau se arunca in fata masinii), si stai si te uiti la altii cum stau pe tel si fac aia si aia, si tu nici sa te scarpini sa nu poti, deci...
Bine, poti ramane doar fara picioare, dar fara alea te mai descurci totusi.

Asta zic din vazute, una s-a aruncat de la etaj de pe un santier de langa spitalul de psihiatrie, a fugit din spital, si a ramas handicapata. Era sub supraveghere dar nu stim cum a scapat. Are coloana rupta.

Asa ca din doua rele mai bine alege pe ala mai putin rau.
Iar daca Lupica are dreptate ca faci misto, atentia nu se castiga asa, si nu trebuie a fi un scop.
Aia o ai sau nu o ai, daca ai ceva in cap, daca faci, zici chestii inteligente, insa nici asa nu trebuie sa ai ca scop atentia.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu m-aș sinucide dacă aș fi în locul tău.

| Crackman a răspuns:

Poti trai mult si bine fara deci o perioada sa stai dupa care reia din nou viata

| Lupică27 a răspuns:

Nu te plictisesti sa vi sa cersesti atentie pe aici? iti faci zilnic conturi si trolezi.

| Madaxo97 a răspuns:

Doamne ferește, zici ca s-au terminat bărbații de pe planetă, cum sa te sinucizi din cauza unui bărbat?!?!

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa continui sa cunosti baieti.
Exista o posibilitate mare sa ai parte de mult mai mult decat ai avut.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu merită să te sinucizi pentru iubitul tău. Dacă nu te mai vrea e pierderea lui.

| elennaionela14 a răspuns:

Un sut in fund e un pas inainte
Fugi de el cat poti.
Bucura-te ca ai scapat de el. Bucura-te de viata.
Sunt atatia baieti de treaba si seriosi.Nu te irosii de un magar.
Poti trai fara el si inca de 10 ori mai bine.
Nu as suporta nici macar gandul ca as fi inselata.
Fii fericita ca ai scapat de el.
Nu l-as mai cauta cat as trai.
Bucura-te de viata.