| Alexandra2024 a întrebat:

Am fost pe afara cu prietenii si mi s-a terminat bateria la telefon, iar mama s-a îngrijorat şi când am ajuns acasa m-a certat, vi se pare normal? Am 16 ani

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, perfect normal sa te certe fiindca mama trebuie sa stie in orice moment unde esti, ce faci si cu cine esti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu stiu cum a rezistat generatia mea fara telefon
puteai macar sa imprumuti un telefon de la prieteni si sa o anunti pe mama ta ca nu ai baterie.

| 1onur a răspuns:

Mă mir că încă există părinți atât de grijuli cu copii lor

| Diana4you97 a răspuns:

Da, normal. Când pleci afară asigurăte că ai baterie iar dacă nu mai ai, vino acasă. Dacă pățeai ceva, cum anunțai?

| xHennessy9 a răspuns:

Sincer e normal sa se îngrijoreze orice părinte care își iubește copilul va fi îngrijorat mai ales la câte chestii și ce fel de persoane naspa exista. nu poți știi sigur ca ești 100%norocos sa nu dai de o situație neplăcută.
apreciază asta cât o ai, e normal sa fie grija asta, și când o sa ai 18 la fel. va fi.
doar dacă exagerează sa facă scandal sau urat trebuie sa ii zici ca nu e nevoie de atata agitație și ca o sa faci ceva sa I demonstrezi ca ai grija de tine și de ce faci și ca ii dai un mesaj la câte ore sa nu își mai facă griji.