| Alexa08809 a întrebat:

Am impresia ca mama îl iubeste mai mult pe fratele meu mai mic decât pe mine am un frate care are 13 ani eu am 16 ani mereu îi dă lui mai multa atenție ea zice ca face asta pentru ca e mai mic dar și eu am nevoie de atenția ei.Ce pot face în situația asta?

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Poate tatăl tău te iubește mai mult.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

S-a făcut un studiu, am citit intr-o carte. Cică copii percep diferit comportamentul părinților fata de ei. Și pe tine te iubesc cu siguranță dar își concentrează mai mult atenția către cel mic. Asta nu înseamnă că nu te iubesc și pe tine doar ca în alt mod. Lui ii acorda mai multa atenție ca e mai mic. Parerea mea este ca nu trebuie sa îl invidiezi ci sa ii acorzi și tu iubire și atenție ca e frățiorul tău.