| Lollittta a întrebat:

Am impresia ca un prieten ma place. Cum sa imi dau seama ca ma place, si cum ii arat ca il plac?
(stupida intrebare, dar cand imi place de cineva uit tot ce alta data stiam).

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Buna, in primul rand, incearca sa te convingi ca lui ii place de tine. Altfel, fiind prea atasata, s-ar putea sa o dai in bara... :-) Incearca sa stai cat mai mult cu el, sa te apropii treptat, repet, fara sa pierzi. In general, baietii fac primul pas, dar mai sunt si exceptii. Totusi, nu face un pas prea mare. Mult succes.

2 răspunsuri:
| dragutzaroxy a răspuns:

Alegere:ori il intrebi tu daca te place si daca da ii zici si tu ca il placi ori pui o prietena sa-l intrebe si daca va este rusine asa fata in fata vorbiti prin prietena alegi ce vre. Sper ca am fost de ajutor.

| JustLexx a răspuns:

Buna! Daca ai vreun prieten/a care il cunoaste si se inteleg bine spune-i lui/ei sa te ajute sa poti afla daca te placewinkingSi daca te place incearca sa-i captezi atentia prin lucrurile care ii plac... Sper ca te-am ajutatwinking