| Acadeeeaa a întrebat:

Am inceput sa vb cu un baiat din oras pe mess:X. L-am considerat un prieten bun, i spuneam secrete radeam cu el, imi spunea si el mie, si dupa o luna cam asa, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu elstraight face. Iar eu i-am spus ca nu, ca stia bine ca eu plac pe altcineva, dar vreau sa ramanem prieteni. Si de atunci ma tot ocoleste. I-am cerut scuze i-am zis ca nu pot. ca vreau doar prieteni sa fim, dar nu accepta acest lucru.

Ce sa fac?!

Răspuns Câştigător
| Nommm a răspuns:

Hei Criss. treaba este destul de complicata thinking daca zici ca nu pricepe lucrul asta straight face...Eu consider ca nu era un prieten ci doar unul care a vrut sa se apropie de tine sa poata fi cu tine... cred ca doar se prefacea ca iti ie prieten doar ca sa te cucereasca. nu stiu parerea mea :* fa ce crezi tu mai bine Bye. Funda?

9 răspunsuri:
| Cristina_7247 a răspuns:

Sa lasi sa treaca o perioada (o saptamana, doua) si sa incerci sa vb apoi cu el, daca nu te contacteaza el in timpul asta.
Probabil ca se simte dezamagit sau ranit in orgoliu si de asta te ocoleste.
Timpul le rezolva pe toate!

| Andreea0103 a răspuns:

Nu stiu. poate nu trebuie sa-i sp asa din prima raspunsl "nu" poate trebuie sa.l iei mai pe ocolisuri...incearca sa mai vb cu el.nu stiubig grin

| ByaKid a răspuns:

Pai poate baietilor nu le place sa arate dar lor le e frica doar de un lucru: de respingere.Tu iai respins cererea si el sa simtit aiurea findca sia facut sanse. Poate ii e greu sa stee in jurul tai mai ales ca tine la tine si nu poate sa fie cu tine.Intelege'l si tu pe el si vorbeste cu el. Spune-i clar ca daca se intampla ceva intre voi se intampla acum mult timp si ca nu trebuie sa fie suparat pentru ca voi nu sunteti compatibili.Bafta :*

| fatha15 a răspuns:

Mai Cristina asa sunt baietii orgoliosi pana la Dumnezeu asteapta sa treaca un timp si poate o sa reusesti sa vb cu el incerca sa-l iei p partea mai sentimentala!

| RoxyAngel a răspuns:

1.Daca acel baiat pe care il placi nu te baga in seama, poate ar trebui sa-i dai o sansa.2. sa-i explici ca nu te poti gandi la el decat ca la un amic sau un frate este posibil sa inteleaga big grin

| Cristina_6184 a răspuns:

Pai incearca si tu sa il ocolesti pe el, o sa isi puna intrebarea de ce o faci si o sa se simta vinovat pentru ce a facut.

| Paulla a răspuns:

Lasă timpul să mai treacă. Te-ai gândit că poate nu-i neapărat supărat pe tine? În general când refuzi un băiat se va simţi jenat şi te va evita o perioadă. Bineînţeles, e posibil (şi) să fie supărat. Oricum ar fi, timpul rezolvă problema.

| Mimi_6217 a răspuns:

Poate ca te ocoleste anumit doar ca tu sa te razgandesti si sa-i raspunzi "da". Mai asteapta ceva timp si dupa incearca sa-i mai explici cum stau lucrurile, poate intr-un final va intelege.Doar un singur lucru sa nu-l faci SA NU CEDEZI!

| musicismymedicine a răspuns:

Ai procedat corect. decat sa stai cu el din obligatie si sa nu ai niciun sentiment de dragoste pentru el, e mai bine asa. peste catva timp o sa inteleaga. probabil te ocoleste pentru ca ce simte
jignit. thinking ai procedat bine.