| soricica84 a întrebat:

Am luat anticonceptionale yasmine 2 ani si 6 luni si le-am intrerupt de 2 saptamani pentru ca vreau sa raman insarcinata. Dar am auzit diferite pareri despre faptul ca ar fi trebuit sa astept 3 luni inainte sa ma apuc de treaba. Ce parere aveti ar trebui sa fac pauza sau nu?

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Eu stiam ca trebuie facuta o pauza de 3luni inainte de a concepe fatul pentru e evita posibile neplaceri cum ar fi anumite malformatii.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mai bine sa faci, mai ales daca nu te grabesti prea tare. In principiu, nu e nici o problema, dar pentru mai multa siguranta e bine sa respecti cele 3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci o pauza de cel putin 6 luni de zile pentru. ca organismul sa-ti elimine toate toxinele contraceptive.

| bombonikme a răspuns:

In momentul cand renunti la pastile. abia dupa trei luni isi revine organismul la normal si ai ovulatia normala... ceea ce iti spun mi-a zis si mie un doctor...deci cel mai bine e sa astepti happy

| steladumitru a răspuns:

Buna! va rog care se pricepe pe aici sa-mi dati si mie un sfat...pana acum nu am ramas insarcinata deoarece ciclul meu este dereglat, asta am aflat in urma unui consult ginecologic.sotul meu este plecat de 3 luni iar eu am fost la doctor in luna trecuta cand mi-a prescris yasmine pentru 3 luni de zile pentru a imi regla ciclul si m-i-a zis cand se intoarce sotul sa ma duc sa mi le scoata si raman insarcinata.acum sunt la a doua pastila din al doilea blister... iar sotul meu m-a anuntat k peste 8 zile soseste acasa, sunt ft speriata sa mai iau k poate numai raman insarcinata...doctora nu rasp la tel...si nu stiu ce sa fac. daca sa le intrerup din aceasta seara sau nu...va rog un sfat.crying