| robertro188 a întrebat:

Am luat un 4 in trecut si am vb cu mama mea si am spus ca nu o sa se mai repete, dar am luat un alt patru destul de recent. Ce sa fac sa nu se supere sau cel putin sa nu ma pedepseasca?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa pui mana serios pe carte si sa inveti, ca poti ramane corijent sau chiar repetent.
Acum sper sa te pedepseasca serios, ca sa nu mai promiti si sa nu-ti respecti promisiunea.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ai luat 4? Nu ai invatat? Asta este, trebuie sa iti asumi greseala si faptul ca nu ti-ai respectat promisiunea. Exista lucruri mai rele pe lumea aceasta decat o nota proasta.Mai adaug si ca pedepsele au de fapt rolul de a te invata ca exista consecinte pentru orice actiune neinspirata, asadar crede-ma ca mama ta nu alege sa te tortureze fiindca asa ii place ei.Incearca sa te pui cu burta pe carte. Spor!