| RebecaRebe3456 a întrebat:

Am mai povestit ca am pierdut 2 sarcini una luna trecuta si una acum 3 ani, sunt distrusa sotul meu imi zice doar ca mai putem face copii. Eu noaptea visez bebeluşi şi ma trezesc plângând din somn, visez asta in fiecare seara, sotul meu când ma vede asa ma ia in brate şi îmi zice ca totul va fi bine.Cum ma pot vindeca? Credeţi ca am ajuns în depresie din cauză că am pierdut accle 2 sarcini? Vi se pare normal comportamentul soţului meu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare tare rau de pierderile avute, dar nu trebuie sa disperi, ci sa te incarci cu rabdare, credinta si ambitie, ca totul se poate rezolva cu bine.

Ai incercat sa faci investigatii medicale amanuntite, sa vezi ce-i rau cu corpul tau de elimina fetusii?
Ceva din corpul tau nu accepta o sarcina, ceva este inflamat, ori gresit si atunci produce avrotul spontan. De aceea te sfatuiesc sa nu mai ramai gravida pentru urmatoarele 6 luni, ca corpul tau sa se vindece, si intre timp sa faci investigatii serioase, ca sa gasesti cauza avorturilor.
Sanatate multa si copilasi sanatosi si frumosi!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubește și te susține, deci: da.

| Cipi1212 a răspuns:

Te susține moral.

| Madaxo97 a răspuns:

Comportamentul soțului e perfect normal, te încurajează, ce vrei sa facă mai exact, cum vrei sa reacționeze?!
Nu trebuie sa dramatizezi nici tu si sa intri in depresie din cauza asta, caută soluții mai bine, pentru că sunt atâtea, abia după ce epuizezi toate variantele posibile poți sa zici ca renunți si sa fii cu adevărat deprimata. Există fertilizare în vitro, poți face pentru început niște teste, analize amănunțite la o clinica de fertilitate, sa vezi unde e problema si cum se poate rezolva, dacă stai si plangi nu rezolvi nimic, nu apare bebe, dacă te stresezi nu faci decât mai rău.

| ioana748 a răspuns:

Sotul poate sufera si el, dar daca cadeti amandoi in depresie chiar nu mai vine nici un bebe.
Trebuie un tratament, ceva control la medic si urmate sfaturile acestuia.
Toate cele bune,

| untu a răspuns:

Mergeti la Biserica si sa va rugati! Participati la Sfanta Liturghie in fiecare duminica si de sarbatori! Cititi in fiecare seara PARACLISUL MAICII DOMNULUI si ACATISTUL SFANTULUI IOAN RUSUL! Mergeti la Constanta si vorbiti cu parintele-profesor IOAN ISTRATI de la Biserica Sfantului Nicolae de pe strada Razoarelor. El va poate ajuta cu sfaturi si mergeti sa mai incercati, la medici!