| Iulianaiulia49 a întrebat:

Am mai povestit ca o ţin pe sora mea la mine pentru ca părinți mei sunt plecaţi în strainatate eu sunt casatorită soţul meu e de acord ca ea sa stea la noi dar de la un timp ea îmi zice ca e foarte dor de mama şi de tata şi nu prea vorbeşte cu nimeni are 16 ani eu 25 mai avem un frate mai mare el are 30 de ani eu încerc sa vorbesc cu ea dar nu vrea sa vorbeasca vreau sa o ajut l-am rugat pe sotul meu sa încerce şi el sa vorbeasca cu ea dar nu vrea nici cu el sa vorbeasca.Cum îmi pot ajuta sora daca ea nu vrea sa vorbeasca?

3 răspunsuri:
| Yaesmin a răspuns:

Și stați într-o garsonieră?

| Valentinaldoilea a răspuns:

Se pare ca doar o tii cu casa si masa. Nu stii sa-i fii sora/prietena/mama. Spune-i mamei sa vina acasa o saptamana sa o vada, sa vorbeasca cu ea. Sau sa mearga ea in vacanta la parinti.

Răspuns utilizator avertizat