| Antonia345675 a întrebat:

Am mai zis ca am 16 ani sunt însărcinată am pastrat sarcina şi părinți mei sunt alaturi de mine dar sincera sa fiu cred ca i-am dezamagit ca sunt însărcinată la vârsta mea nu înţeleg de ce ei înca mă mai iubesc nu merit să ma mai iubească când am dureri sau greţuri de la sarcina ei stau lângă mine. Ştiu ca i-am dezamăgit şi nu merit iubirea lor. Mulţi le zic şi lor ca au greşit că mă lasa să pastrez sarcina pentru ca am doar 16 ani.Voi ce credeţi credeţi că părinți mei au greşit că mă lasă să păstrez sarcina?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu păstra sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac 23 de ani în 4 luni și nici nu m-am ținut vreodată de mână cu o fată, iar voi de la 16 ani faceți sex animalic, fără protecție.

| ioana748 a răspuns:

Parintii tai te iubesc pe tine si tot ce inseamna existenta ta.
Copilul tau este sange din sangele lor, nu au gresit cu nimic.
Intrebarile acestea nu isi au rostul iar ce spune lumea nu are nici o importanță.
Cumva vietile lor sunt perfecte? Ma indoiesc.
Mai bine linisteste te si arata le si tu parintilor tai aceeasi dragoste si spune le ca vei fi un om responsabil de acum inainte.
De cand un copil este o problema?
Cu totii ne am nascut dintr un moment de sex sau ne o fi adus barza
Nici nu mai conteaza ce a fost, cum a fost, accepti situația fix asa cum este si sa te bucuri de copilul tau si bineinteles cu ajutorul parintilor vei termina scoala si te vei maturiza.
Vei avea grija cum iti organizezi viata sexuala dar probabil parintii ti au explicat deja
Toate cele bune si nastere usoara.❤️

| Furnicuta000 a răspuns:

Parintii sunt singurii pe lumea asta care te iubesc neconditionat. Pur si simplu cand ai un copil il iubesti indiferent ce ar face si nu te lasa inima sa il parasesti la greu. Tu nu trebuie sa te simti vinovata, faptul e deja consumat. Ei asa au simtit, ca e mai bine sa pastrezi sarcina. Desigur ca trebuiau mai intai sa insiste sa afle ce vrei tu pentru ca poate tu nu vrei sa te legi la cap asa de tanara cu un copil. Cred ca asta a fost greseala lor, ca nu ti-au dat si optiunea de a face avort, adica nu au luat-o in calcul pentru ca poate tu asta voiai. Nu trebuie sa te gandesti la ce zice lumea, tu trebuie sa iti vezi de viata si sa le demonstrezi parintilor ca te descurci, adica sa ai grija de copil, sa mergi in continuare la liceu, sa dai apoi ori la o facultate, ori sa faci un curs ceva sa inveti o meserie si sa-ti iei un job. Daca faci astea, iti spun eu ca o sa fie mandri de tine