| Sorina45677 a întrebat:

Am mai zis ca am divorțat de sotul meu acum 5 ani si nu a platit pensie alimentara pentru fata în aceşti ani, dar a venit sa o vada. Fata nu e obişnuită cu el şi a plans când l-a vazut şi a stat doar langa mine, are 6 ani.Ce sa fac ca sa nu mai plânga când îl vede?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Sa i spui sa mearga mai departe si sa nu mai streseze copilul.
Il suni tu cand o sa vrea cea mica sa l vada.
Pana atunci sa te scuteasca cu vrajeala.

| Madaxo97 a răspuns:

Tu chiar ai de gând sa te împaci cu gunoiul ăla? Ce rost mai are sa îți dam sfaturi dacă toată lumea in comentarii la întrebarea trecută ți-a spus sa nu te împaci cu el si tu fix asta ai făcut. E logic ca plânge pentru ca nu a venit să o vadă niciodată, acum culege ce a semănat, simte și fata ca e un om rău, nu e fraieră, ca tine. Ce motiv ai tu sa il accepți în viața fetei pe acel gunoi care a făcut numai rău si nici cu bani nu a ajutat? După vă plângeți de bărbații voștrii, pai nu tot voi îi alegeți? Crezi ca daca te-a înșelat odată, nu te mai înșela? Stai liniștită ca o să o facă.
laughing

| 1onur a răspuns:

Să-l educați Doamnă și el cu ori-ce preț să ajute la creșterea copilului dumneavoastră Doamnă. Dacă copilul nu vrea să-l vadă și plânge lângă el este destul de clar că nu trebuie sa mai lăsați copilul cu el și nici să mai avea nicio treabă cu el cu siguranță. Dacă ați divorțat de el Dumneavoastră Doamnă știți de ce ați făcut asta eu nu am de unde sa ști asta doar Dumnezeu și Dumneavoastră Doamna.