| Elisa987 a întrebat:

Am mai zis ca am vârsta de 18 ani locuiesc cu iubitul meu el de ceva timp se comporta foarte urât cu mine chiar m-a batut îmi e frica sa merg la parinţi mei sau să le zic despre asta îmi e frica de reacţia lor şi îmi e frica şi de el ca îmi va face ceva daca ma despart de el de când sunt cu el nu mai ţin legatura, cu parinţi mei pentru ca nu îmi dă voie el şi îmi e foarte frica nu ştiu ce sa fac sunt disperată.Va rog frumos daţimi nişte sfaturi cu ce ar trebui să fac? Va dau funda

5 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Păi deja ești în situația de sechestru și vătămare fizică fiindcă îți este interzis din partea lui obligatoriu de el fiind un om agresiv care te agresează fizic te agresează verbal te abuzează fizic corporal nu mai ești într-o relație normală cu el și ești într-o relație cu un abuzator și agresor ești Forțată de el să nu mai comunici cu părinți tăi."Relația" ta cu el este deja la un pas de tot ce se poate mai rău din partea lui către tine Doamne Dumnezeule ferește pune mâna pe telefon și sună de urgență la poliție fiindcă dacă vei continua cu el "relația" aia o să-ți facă mult mai mult rău el nu tratează ca un om sub nici o formă. Tot ce înțeleg eu câți face "omul"ăsta ție în "relația" ta cu el este numai agresivitatea din partea lui către tine Numai abuz din partea lui către tine tu nu ești într-o*relație" cu "omul" asta tu ești sechestrată abuzată agresată și forțată să nu mai comunici cu familia ta din cauza lui.

Trebuie să pui mâna de urgență pe telefon și să lași frica asta și să suni anunți poliția apoi anunță ți părinți de urgență pentru tot ce trăiești cu omul ăsta în "relația" ta cum te bate cum te agresează cum te abuzează cum te jignește ești maltratată...

| 1onur a răspuns:

Nu trebuie să-ți fie frică absolut deloc sa mergi la părinți tăi săle spui tot ce-ți face cum te bate cum te abuzează cum te maltratează ești încă o adolescentă FOARTE TÂNĂRĂ ai toată viața înainte de ce te legi la cap cu un abuzator? de ce trăiești cu un astfel de "om" în casa aia dacă te bate? Tu trebuie să mergi la poliție să-i faci dosar penal lui nenorocitul ăla pentru tot ce-ți face și cum te tratează maltratează abuzează fizic corporal ăsta merită pușcărie minim 10 ani pentru ce-ți face cum te tratează ăsta o să facă la mulți oamenii mult rău ăsta nu este "om" de post într-o relație s-au căsnicie sa faci familie cu el o să-ți distrugă viața sufletul și inima ăsta va nenoroci mulți oamenii la viața lui...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, tu l-ai ales impotriva parintilor tai, acum stai mai departe cu el si sufera, ca a fost alegerea ta!

| Cavaler001 a răspuns:

Nu e normal sa dea în tine. Trebuie sa te despărți de el până nu va fi prea târziu.
Tu decizi daca alegi sa continui o astfel de relație, dar nu va fi mai bine.
Mergi la părinți că te vor ierta și dacă nu înțelege iubitul tau poți suna la poliție.

| ioana748 a răspuns:

Politia si parintii.
Trebuie sa iesi din aceasta relatie.