| LauraSofia456 a întrebat:

Am mai zis ca imi cresc fratele singura el are 8 ani iar eu 21 de ani merg la facultate dar şi muncesc pentru mine si pentru el cât sunt la facultate sau la munca îl las pe el ori la bunica ori la o vecina care e mai în vârsta şi ne ajută mult uneori îl duc la iubitul meu cand vin de la muncă sau facultate ma duc dau mancare la animale avem
2 porci, 5capre, vreo 10 gaini şi 2 căţei locuiesc la ţara apoi ma duc să îi duc mâncare şi bunici pentru ca ea nu poate să gatească pentru ca e bătrână şi nu prea poate să meargă sta la 3 case distanţă de mine şi din puţinul meu îi duc şi bunicii şi îi dau şi bani când are nevoie dipiosupa ce ajung acasa de la bunica fratele meu sare la mine în braţe şi îmi zice ca ma iubeste şi merg la cimintir la parinţi mei îl iau şi pe fratele meu cu mine asta fac în fiecare zi de când a murit tata adica de acum un an mama a murit acum 8 ani cand a nascut pe fratele meu dar cât traia tata îl ajutam. Unii oameni din sat şi vecini mă lauda ca fac toate astea, la doar 21 de ani alţii ma bârfesc sau mai sunt şi cei care îmi zic ca fac prea multe pentru varsta mea.VOI credeţi că fac prea multe pentru vârsta mea? Ce parere aveţi despre povestea mea de viaţă din ce v-am povestit? Credeţi că fac bine toate astea? Credeţi ca fatele meu are nevoie de mine? DUPA
parerea voastra e bine să îl iau pe fratele meu mai mic cu mine la cimintir? Uneori îmi e greu dar sunt puternică pentru ca mama şi tata mau învaţat asta îmi e foarte dor de ei dar şi fratelui meu îi este.

2 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Faci o greșeală enorma că-l duci mereu la cimitir pe băiat o să-l lași ci sechele el oricum va ști și știe că părinți lui nu mai sânt în viața și ia pierdut pe amândoi la o vârstă extrem de fragedă iar tu prin faptul că-l duci al cimitir pe fratele tău în fiecarea zi nu-i faci decât mult mai mult rău el acum trebuie sa se joace cu prieteni lui din satul in care stați și te rog frumos să-l înscris la școală să nu-l lași fără școală pe băiețel.

Știu că ești o fată singură cu un frățior in grija ta. Dar uite câte avantaje enorme enorme care nu-ți poți da seama v-au lăsat părinți voștri vouă fără că sa nu treceți prin ce au trecut ei în viața.

Ce te-ai fi făcut dacă munceau pe un salariul cum este in Romania asculta și avea chirie de plătit? Întreținere apă lumină gaze păi mai bine din jumate de salariul tău muncit numai pe asta se duceau apoi sa aveți și de mâncare și de băut și de ceva sa mai ieșit cu fratele tău săi dau și schoală sa aiba păi nu-ți mai ajunge nici 50 de milioane pe luna așa avea consturi care nu mai ieșeai din ele...

Ai enorm enorm de mare avantaj că stai la casă si nu plătești niciun fel de chirie și utilități cum sânt la chirie îți poți crește fratele bine rău de tot bine rău de tot îți poți crește fratele fără nicio problemă și va avea o execuție buna de la tine daca îl lași și cu animalele să învețe săle creacă el va crește mare la 14 15 ani deja va deveni bărbat va ști sigur la vârsta aia sa aiba grijă de animale sa se descurce de unul singur mult nu mai are frate tău până la vârsta aia sa ajungă dar nici așa nu se crește un copil să-l la și la mingea toată ziua și la cimitir așa ai să-l nenorocești pe copilul ăla.

Ia niște manuale de copiii cariocile acuarele benzi desenate sa se uite și el ca un copil normal de vârstă la un desen la ceva sa se joace cu prieteni lui din sat așa să-l înveți să citească pe silabe să-l înveți să stea cu animalele săl înveți cum să creacă animalele săl aduci frumos nul mai duce pe copilul ăla zi de zi la cimitir ai să-l nenorocești așa pe viață educăl frumos faci poți face asta cu brio fără nici o problemă.

Ai spus sa ai iubit foarte bine că ai iubit uite ai și tu un prieten acolo bine de rău și tu ști dacă este din sat să-l învețe pe frățiorul tău cum se cresc animalele cum sa aibă grijă de animale să se joace cu el adia uite că se poate atât de frumos sa aveți o familie frumoasă.

Eu știe că nu-i ușor să-ți pierzi părinți la o Vârstă atâta de tânără și este greu ca o fată atâta de tânără să rămână fără părinți avea ai 22 de ani pentru mine sincer ești încă un copil care este traumatiz pe bune și mergând la cimitir zi de zi îți faci rău și ție și fratelui tău mai mic mergi da mergi fără el el este mic și conștient de la vârsta aia deja că nu mai are părinți nul mai duce până când mai crește măricel ai înțeles? Sa mai creacă nițel după el oricum și el... De mic la vârsta aia... Nu-i ușor pentru voi prin ce treceți Dumnezeu să vă ocrotească și pe tine și fratele tău mai mic și să mergeți la biserică când puteți voi când aveți voi timpul și considerați că puteți amândoi.

Te implor frumos din toată inima mea nul mai duce pe copilul ăla la cimitir până când mai crește el mai mare el oricum o sa se ducă el într-o zi și știe el mai bine. tu ținel la schoală Pe băiețel are nevoie de școală acel copil

| 1onur a răspuns:

Dacă te-am judecată greșit în răspunsul meu dat în scris îmi cer scuze dar nu am avut nicio intenție Sâte jude sau să-ți spun ceva de rău Dumnezeu îmi este martor la toate întrebările care le-ai pus eu ți-am răspuns cu inima mea și sufletul meu.

Eu îmi doresc cu adevărat ca tu și frățiorul tău să fiți bine și să nu pățiți nimic niciodată și să creșteți amândoi sănătoși frumoși și bine cuvântați de Dumnezeu. Amin pentru voi doi.