| Elisa987 a întrebat:

Am mai zis ca iubitul meu ma loveste, se comporta urat cu mine si nu ma lasa sa comunic deloc cu părinții mei, am 18 ani, eu acum am fugit la ai mei, stau la ei dar el a venit dupa mine sa il iert ca cica se schimba. Eu nu sunt sigura ce sa fac.Ce aţi zice voi sa fac?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica nu stii ce faci? Mai exista varianta sa te impaci cu cineva care te loveste?

| gabicoo a răspuns:

Îl dai naibii.

| johnnny123 a răspuns:

Un om care te lovește nu este "iubitul tău".

Cum adică "nu ești sigură ce trebuie să faci"? Trebuie să rupi orice legătură cu el. Iar dacă te-a lovit trebuie să-i faci și o plângere la poliție. Asta trebuie să faci.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă nu te-ai saturat de bătaie, iartă-l.

| eliancodrut a răspuns:

Lupul isi schimba parul, dar naravul ba. Daca nu esti masochista, paraseste-l definitiv.

| Cavaler001 a răspuns:

Te va mai bate și pe viitor.
Nu.l ierta spre binele tau.
Sunt destui bărbați care te.ar aprecia așa cum meriti, nu te-ar lovi.

| Alex848 a răspuns:

Deodată ce te lovește des deja poți să i dai papuci căci deodată ce o face acum atunci va mai face mai încolo, dar dacă s-a întâmplat doar odată atunci îl poți ierta părerea mea,