| Aurora678 a întrebat:

Am mai zis ca sotul meu e în scaun cu rotile de 2 ani din cauza unui accident de motor avem şi 2 copiii baiatul de 7 ani şi fata are 3 ani eu ma ocup singura şi de copiii dar şi de soţul meu el a început sa faca progrese în recuperarea dupa a 2 operaţie şi acum se poate pune singur în scaunul cu rotile dar înca nu pote merge doctori spun ca sunt sanse mari sa îşi revină soţul meu chiar daca e încă e în starea asta zice sa îmi fac timp pentru mine pentru ca sta el cu copiii însă pentru mine e mai important el şi copii decât mine.Credeţi ca ar fi bine să îl las doar pe el cu copiii având în vedere situaţia lui? Dau funda

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce intelege el prin a-ti face timp pentru tine?

| Furnicuta000 a răspuns:

Scuze dar a existat cineva vreodata care a avut maduva spinarii sectionata si a putut sa mearga din nou? Doctorii ii spun asa pentru ca un om paralizat are nevoie de speranta dar sansele ca el sa se faca bine sunt extrem de mici.
Tu acum ai devenit si infirmiera pe langa sotie si mama. E absolut normal ca el sa stea cu copiii, oricum nu prea are altceva de facut. O sa intri in depresie ca mai continui asa, trebuie sa-ti faci timp si pentru tine