| Jaduejxucosbh a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Acum că este vacanță, nu cred că mai pot să mă întâlnesc cu ea, însă o plac foarte mult. Cum aș putea să îi scriu în mesaj că îmi place de ea? Când ne întâlnim și la școală, ne compătimim unul pe celălalt că suntem singurii din grupul nostru de prieteni care nu avem iubit, respectiv iubită. Vă rog, ajutor! Chiar vreau să îi spun ce simt, dar nu știu cum!

4 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Îi spui pur și simplu ca o placi, ce ești așa rușinos? Vrei sa fi cu ea sau nu? E o vorbă, cu rușinea mori de foame, așa și în cazul tău, îți e rușine să îi spui ca o placi, până ți-o ia altul înainte și o să regreți.
Ia-ți pur si simplu inima în dinți și spune-i ce simți, ce se poate întâmpla rău? Dacă nu îți împărtășește sentimentele, aia e, dar măcar vei ști.

| Torrpi a răspuns:

Mai, ca prost mai esti!
Cand sunteti la scoala va compatimiti in loc sa-i spui ca o placi si ca ar fi cazul sa nu mai fiti singuri. Si acum vrei sa faci pasul cel mare... in lipsa ei.
Stii cu ce se compara situatia ta de compatimire? Cu bancul asta:
Doi prieteni, barbat si femeie, ajunsi la varsta de 50 de ani. La un moment dat, femeia spune: Ar fi timpul sa ne casatorim. Iar barbatul raspunde: Ai dreptate, dar oare cine ne mai ia pe noi la varsta asta?

| Jaduejxucosbh explică (pentru Torrpi):

Ai mare dreptate! Dar te rog, spune-mi cum aș putea face!

| Torrpi a răspuns (pentru Jaduejxucosbh):

E atat de simplu! Pentru ca voi vorbiti, nu sunteti straini. Iar daca ea nu te respinge, cand va mai intalniti la o vorba, spune-i ca daca tot sunteti singurii fara perechi, si daca tot va intelegeti bine, ar fi cazul sa incercati sa aveti o relatie impreuna. Nu ii scrii! Eventual ii scrii sa iesiti si voi undeva, ca e vacanta, sa mai stati de vorba. Si atunci, aduci vorba. Fii atent cum i-o spui. Nu brutal: fii gacica mea. Ca atunci o pierzi definitiv.
P.S. Chiar asa, cum zice mai sus: nu pierde timpul ca o ia altul. Si poate il accepta doar ca sa nu fie singura. Fetele mai gresesc din cauza asta.