| Nazarie_Sergiu_1997 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Vreau sa merg la iubita mea din alt oras, sunt intre noi 270km si vreau sa merg la ea,am nevoie doar de aprobarea parintilor, cu mama sa zic ca o pot rezolva.Dar am nevoie de aprobarea tatalui meu.Nu prea vorbesc cu el mult in fiecare zi, nu suntem asa de apropriati si nu stiu cum sa ii zic in asa fel in cat sa zica da.Are cineva o solutie?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Explica-i scopul si durata vizitei, unde si cu cine vei dormi in acest timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu cred ca ai mai mult de 16 ani, este mai sigur pentru tine, sa nu pleci neinsoit de un adult la drum, se poate intampla orice.

Imi dai sentimentul ca maine vecina mea de gradinita o sa fie si ea vizitata tot de unul de gradinita de la grupa mare laughing

| Nazarie_Sergiu_1997 explică (pentru anonim_4396):

Am 17 ani, merg cu un prieten tot de 17 ani stiu drumu si tot.Am nevoie de acordu tatei.Cum sa vorbesc cu el in asa fel incat sa zica DA.