| dimanda a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Joi merg cu baietii la un party cu niste parasute pe care le-am gasit si trebuie sa raman peste noapte. Ce sa ii zic mamei? Ma gandeam sa ii spun ca dorm la un prieten, voi ce ziceti de obicei? happy

Răspuns Câştigător
| Matteo1234 a răspuns:

Deci daca ai o mama "open mind" o sa inteleaga ca te duci la un party si ca o sa faci diferite chestii acolo, eu zic sa nu intri chiar asa mult in detalii, adica, nu-i spune ca te duci acolo si o sa bei si o sa **** grav laughing, ceea ce se face la un party de obicei daca esti baiat, spune-i ca esti stapan pe tine si te poti controla si da, treaba cu dormitul la un prieten e o idee buna, dar discuta cu un prieten treaba asta, in caz ca mama ta o sa ceara sa vorbeasca cu prietenul respectiv, spune-i ca si parintii lui sunt de acord etc, nu e greu, bafta si vezi ce faci acolo laughing

| dimanda explică (pentru Matteo1234):

E open mind dar nu vreau sa stea cu grija sa nu doarma toata noaptea nu de alta. Iti dai seama ca nu ii ziceam ca ma duc sa beau si sa... Sa stie maicamea ca nu sunt eu virgin mi se pare prea ciudat happy Iti dai seama ce stapan sunt eu pe mine la 16 ani ca daca e vorba de vreo prostie eu sunt primul. laughing Lasa ca asa avem ce sa povestim la copii cand ne pune capac vreo femeie. Mersi de raspuns o sa am grija, o seara buna! happy

3 răspunsuri:
| dimanda explică:

Sau ce spuneati in caz ca sunteti mai mari si ati trecut de faza asta laughing

| Inna_Cosmy_1995 a răspuns:

Cred ca ar putea merge idea ta, spunandu-i ca dormi la o prietena.
Iti iei un rucsac si iti iei hainele si lucrurile necesare (fara ca acesta sa intre la control happy ) iar cand pleci iei pe tine niste haine normale.
Sper ca te-am ajutat, succes!