| rosapiticutz a întrebat:

Am nevoie de un sfat!
Sunt cu prietenul meu de 3 ani impreuna, problema mea este ca amandoi nu ne-am inceput viata sexuala avem aceeasi preferinta de a ne pastra unul celuilalt pana la nunta, acum o zi mi s-a intamplat ca prietenul prietenului meu sa abuzeze de mine fizic si verbal fortat mia introdus 2 degete in vagin ma tot doare si mi-a curs un pic de sange, ma amenintat cai va spune ce s-a intamplat daca nu imi tin gura, si adio nunta.Ma doare sufletul ca o sa imi pierd marea iubire, in mai anul acesta facem nunta imi e greu sa-i spun adevarul, voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa-i spui adevaru, sau sa il reclami la politie, nu poti uita asta pur si simplu, iar acel baiat daca te iubeste te va intelege si va crede si cred ca va aprecia faptul ca ai fost sincera cu el si chiar daca aveai sansa sa pierzi nunta nu ai facut-o. Spune-i ca a abuzat de tine, si ca un asemenea prieten nu ii fa face bine si va va strica caznicia, deci gandeste-te ca dupa e posibil sa afle din alte locuri si daca vede ca nu ai zis nimic mai rau o sa se supere, o sa creada ca ai facut-o cu voia ta si ca doar ai vrut sa ascunzi. Deci sfatul meu, SPUNE-I sau mergi urgent la politie si reclama-l, dar in primul rand spune-i iubitului tau cele intamplate, sunt singura ca va intelege, te astept cu un mesaj pe privat sa-mi zici cum a mers:*. Sper ca bine:-s. Mult succes se vede ca ai nevoiesad

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Stai aşa că nu pricep ceva. Deci... (da, ştiu, nu se-ncepe cu deci)
1. Aţi stat amândoi inactivi sexual pentru c-aşa aţi vrut voi şi vi s-a părut ok. (Bun, nimic aiurea pân' aici)
2. Apoi, cumva, prin împrejurări extraterestre, ai ajuns cu prietenul prietenului care mergea liniştit şi s-a-mpiedecat şi a ajuns cu un pumn în faţa ta (agresiune fizică) şi cu degetele între picioarele tale, nu? Sau cum?
Nu de alta dar nu pricep, poate ne explici mai în detaliu în ce circumstanţe ai ajuns tu fără haine în raza de acţiune a mâinii ăluia că eu unul nu pricep.
Noroace.

| NickiMinaj a răspuns:

Ce telenovela laughing

| doctorita a răspuns:

Buna, nu cred ca lipseste ceva din ce a scris Adry mai jos acelasi sfat ti-as da si eu! Succes si eu astept un msj pe privat sa imi zici cum a mers si daca ai nevoie de ajutor cunosc un avocat foarte bun care te poate reprezenta! ai grije de tine! si imi pare foarte rau sincer!

| JaJe a răspuns:

straight face Sfatul meu e ca sa-l parasesti cat mai repede! daca a abuzat de tine asta este infractiune! trebuie sa-l reclami la politie! Nu fii genul de fata care tace si inghite la bataie iubitului! Daca ti-a facut asta, si te mai si ameninta e clar ca nu te iubeste! si o sa-ti faca o viata un IAD!

| thereforyou a răspuns:

Vai de p***mm. Doamneeeeee, a asteptat 3 ani o panarama. Ba femeio, nu incerca sa te scuzi ca nu ai nici o vina ca s-a ajuns sa-ti bage degetele prietenul prietenului tau in vagin. Cum ai putut sa-i faci asa ceva? Daca ii spui cred ca se pisa pe ea nunta, pe tine si pe toata iubirea si asteptarea lui. Te doare sufletul pentru ca nu gandesti.

| thereforyou a răspuns:

Oameni buni, nu observati ca ea se victimizeaza? Voi cum credeti ca a ajuns prietenul prietenului ei sa ii bage 2 degete in vagin? Sa fim seriosi, ea era toata ca o catea in calduri cu ala pe undeva si acum a cuprins-o remuscarile. Asa meriti daca nu iti folosesti creierul cum trebuie.

| thereforyou a răspuns:

Eu consider ca e rusinos sa fi virgin la 28 de ani, ori are o problema in zona intima ori e un religios fanatic.

| TormentOfSins a răspuns:

Eu unul te-as parasi daca ai fi prietena mea si mi-ai fi ascuns adevarul despre asa ceva. Altceva era daca imi spuneai imediat ca o rezolvam tipul nu scapa nepedepsit de lege si de mania mea

| Optimus7 a răspuns:

Exista o parte buna de care trebuie sa te prinzi. Poti sa ii spui iubitului tau ca el a abuzat de tine. Partea buna este ca tu nu il iubesti pe prietenul prietenului tau ca sa se strice nunta si ca el a fost un violator.

| Kittynika a răspuns:

Eu zic sa ii spui sa stie si el ce prieten are.
De ce vrei nunta daca nu ai incredere in el? Mi se pare normal sa treaca de partea ta nu sa te paraseasca.

| sasha_2369 a răspuns:

Spune-i neaparat iubitului tau. nu sta asa, nu-ti fie frica. gandeste-te la trauma psihologica de care suferi si de care vei suferi in continuare. daca taci acum, probabil ca tipul care ti-a facut asta o va mai face si altor fete. chiar daca faceti nunta in mai, tu vorbeste cu logodnicul tau, sunt sigura ca acesta nu va renunta la tine, ca doar n-a fost vina ta, dar il va pedepsi pe cel care te-a deflorat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grav ce a facut "prietenul" prietenului tau. A abuzat de tine, iar dupa parerea mea ar trebui sa vorbesti cu cineva despre asta, fiindca s-ar putea repeta oricand (iar lucrurile se puteau sfarsi si mai rau, printr-un viol), apoi te mai si santajeaza pentru treaba asta. Sfatul meu este sa-i spui raspicat sa nu se mai apropie de tine si sa inceteze cu amenintarile, pentru ca pe tine nu te intereseaza ce are el de spus. Referitor la viitorul tau sot, eu zic ca cel mai bine e sa-i spui adevarul, asta va rezolva multe lucruri. Eu sunt de parere ca nu a fost vina ta, iar el daca te iubeste, va intelege acest lucru, iar relatia voastra nu va fi in pericol. O casnicie se bazeaza pe incredere si respect reciproc, iar daca mai tarziu va afla ca l-ai mintit, atunci va fi mult mai rau, nu va mai avea incredere in tine deloc, asa ca spune-i ce s-a intamplat. Asa va stii si el ce fel de "prieteni" are si de ce oameni trebuie sa se fereasca de acum incolo. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa uiti de el ruxandrina

| Morena_6921 a răspuns:

straight face Eu una cred ca ar trebui sa stai de vorba cu prietenul tau si sa ii explici tot ce s-a intamplat.Si isi va da seama ce fel de prieteni are!

| Tkd_Luka_1996 a răspuns:

Deci tu vrei sa zici ca prietenul iubitului tau ti-a introdus 2 degte in vagin? asa pe strada intamplator te-a si dezvirginat? Cat de tare ar fi putut sa iti bage degetele in vagin si de cate ori ca sa iti poata rupe himenul...si in primul rand..cum a ajuns el pana in punctul in care sa iti bage degetele in vagin? ca daca iti baga in pantaloni nu intrau destul de adanc incat sa iti rupa virginitatea.

| rosapiticutz explică:

Nu doresc nimanui sa fie hartuit sa vada cum e...asta nu inseamna ca iti place cand esti hartuit, ce e o rusine ca am 23 de ani si sunt inca neatinsa de nimeni nici chiar de viitorul meu sot, el face 28 si se pastreza nu vad nimic rau in asta.Am luat sfaturile celor care m-ati indrumat sa ii spun prietenului meu cele intamplate, oricum vroiam sa-i spun dar cu inima stransa.Am doar himenul fisurat in 2 locuri si leziuni de agresiune, il vom denunta la politie si totul se rezolva.